Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Anna Kalczyńska o różnych obliczach wojny hybrydowej. Mocna ocena dziennikarki
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.05.2024 21:29

Anna Kalczyńska o różnych obliczach wojny hybrydowej. Mocna ocena dziennikarki

Anna Kalczyńska
Fot. YouTube/Goniec

 - Jest to kolejny dowód na to, że jesteśmy w stanie wojny hybrydowej - powiedziała Anna Kalczyńska odnosząc się do zamachu na życie premiera Słowacji, Roberta Fico. Dziennikarka w rozmowie z Gońcem odniosła się do kilku istotnych kwestii związanych z aktualną sytuacją polityczną.

"To kolejny dowód na to, że trwa wojna hybrydowa"

Anna Kalczyńska w rozmowie z dziennikarzem Gońca, Erykiem Błaszczakiem skomentowała bieżące doniesienia związane z zamachem na życie premiera Słowacji. Przyznała, że to dla niej ogromne zaskoczenie, ale jednocześnie jest to kolejny dowód na to, że trwa wojna hybrydowa. 

Nie powinniśmy być zaskoczeni, bo jednak jest to kolejny dowód na to, że jesteśmy w stanie wojny hybrydowej. Wojny, która ma różne oblicza i nie tylko dotyczy dziwnych zdarzeń, ingerencji w nasz sposób myślenia na poziomie kształtowania opinii, ale jak się okazuje, dotyka także polityków i chwieje sytuacją w naszych państwach ościennych - mówi dziennikarka. 

Padła główna wygrana w Lotto Plus. Gracz zgarnie fortunę

Anna Kalczyńska o sytuacji politycznej we Francji

Podczas rozmowy z Gońcem, dziennikarka skomentowała także obecną sytuację polityczną we Francji i jasno wskazała, że partia obecnego prezydenta znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Jej zdaniem, we Francji “rośnie w siłę front narodowy”, który zmienił narrację względem Rosji. Zauważyła, że choć Emmanuel Macron stosuje dwuznaczność strategiczną, to jest ona korzystna. 

Francuzi przyjęli pozycję niewykluczania opcji. W tym tonie Macron się wypowiada. Należy temu kibicować, bo tak powinno być właśnie. Natomiast jeśli rozmawiamy realnie, ja oglądając Euronews, nie widzę francuskich ćwiczeń w ramach NATO. Widzę Estończyków i Polaków. To jest przekaz, który się powtarza - podkreśliła Anna Kalczyńska.

Wiele krajów Unii Europejskiej wciąż nie zajęło jasnego stanowiska

W dalszej części rozmowy dziennikarza Gońca z Anną Kalczyńską pojawił się temat państw Unii Europejskiej, które wciąż nie potrafią zająć jasnego stanowiska ws. wsparcia Ukrainy. Przykładowo, Niemcy wspierają Ukrainę, ale nie przekazują jej kluczowej broni, czyli pocisków Taurus. Anna Kalczyńska wspomniała również, że Francja jest silnym sojusznikiem, ale wciąż nie oznacza to, że walka jest wygrana.

Francja jawi się jako ten jastrząb w Unii Europejskiej i rzeczywiście ma nas po swojej stronie, więc mamy silnego sojusznika, ale to nie jest wygrana walka. Po drugiej stronie są siły, które cały czas, nawet na kontynencie i tutaj w Unii Europejskiej są tymi siłami hamulcowymi - zaznacza dziennikarka w rozmowie z Gońcem.