Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Tańsze paliwo na stacjach. Wyjaśniamy, jak działają wakacyjne promocje
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 01.07.2023 09:05

Tańsze paliwo na stacjach. Wyjaśniamy, jak działają wakacyjne promocje

Mężczyzna tankujący samochód
Marek BAZAK/East News

Najbliższe dwa miesiące to czas, gdy wiele polskich rodzin wyjedzie na urlop, a większość z nich jako główny środek transportu wybierze samochód. Na czas wakacji największe stacje paliw zapowiedziały promocje, które przeanalizował serwis autokult.

Circle-K

Na stacjach Circle-K na kierowców czeka promocja o nazwie “Summer Weekends”, która obowiązuje do 3 września. Jak wskazuje nazwa, ceny paliw będą obniżane tylko w weekendy. Osoby posiadające kartę lojalnościową Extra mogą zaoszczędzić 35 groszy na litrze paliwa. Serwis zwraca uwagę, że rabat naliczany jest przy jednym tankowaniu do maksymalnie 85 litrów.

Ważne zmiany dla kierowców. Wchodzą w życie już od lipca

Orlen

Kierowcy, którzy chcą kupić tańsze o 30 groszy na litrze paliwo na stacjach Orlen muszą być członkami programu lojalnościowego Vitay. Serwis podaje, że posiadacze Karty Dużej Rodziny zaoszczędzą aż 40 groszy na litrze. W promocji można zakupić maksymalnie 200 litrów paliwa miesięcznie rozbite na cztery tankowania po 50 litrów. Akcja rabatowa potrwa do 31 sierpnia.

Rząd będzie mógł zablokować budowę domu na działce. To efekt nowelizacji prawa geologicznego i górniczego.

BP

Na stacjach BP również przewidziano akcje rabatowe. Kierowcy posiadający kartę Payback mogą zaoszczędzić 30 groszy na litrze paliwa, tankując maksymalnie 200 litrów miesięcznie w czterech ratach po 50 litrów. Serwis podkreśla, że akcja rabatowa obowiązuje również na LPG i wyniesie 10 groszy. Podobnie jak w Orlenie, promocja potrwa do końca wakacji.

Shell

Serwis autokult podaje, że od 3 lipca tankujący na stacjach Shell również mogą liczyć na akcje rabatowe. Kierowcy posiadający kartę lub aplikację programu Shell ClubSmart będą mogli zakupić paliwo taniej o 30 groszy na litrze. Limit na jedno tankowanie to 60 litrów, ale inaczej niż w przypadku wcześniej wymienionych stacji, kierowca nie jest ograniczony dozwoloną liczbą tankowań w miesiącu.

Tagi: Paliwo