BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Tańsze masło. Branża mleczarska jest zaniepokojona spadkiem cen

7 Lutego 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Eksperci uważają, że obniżenie ceny masła może uderzyć w branżę mleczarską. W ostatnich dniach sklepy prześcigają się w promocyjnych cenach.

Ceny masła w sklepach

W 2022 roku ceny masła wzrosły o 20 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Teraz jednak ceny spadają.

Klienci Kauflandu w dniach od 2 do 3 litego mogli kupić masło Lumiko 200 g w cenie 2,99 zł za opakowanie przy zakupie 2 sztuk. Cena regularna wynosiła 5,99 zł, co i tak było atrakcyjną ofertą.

Niższe ceny zaproponowała także Biedronka. W piątek 3 lutego br. przy zakupie dwóch sztuk posiadacze karty Moja Biedronka mogli kupić masło Mleczna Dolina za 2,99 zł. 

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, niższe ceny zaproponował także Lidl. Masło ekstra Pilos 200 g staniało z 6,99 zł do 5,99 zł. 

Mleczarze piszą do ministra

Niskie ceny masła cieszą konsumentów, ale niepokoją mleczarzy.  Jak podaje money.pl, 24 stycznia wysłali oni list do ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka z prośbą o podjęcie interwencji. 

Wskazali na “drastyczne” pogorszenie się sytuacji na rynku produktów mleczarskich w Polsce i innych krajach Europy Środkowo- Wschodniej. 

Zmiany cen nie muszą jednak oznaczać zmiany trendu.

- Nie powinniśmy również sugerować się promocjami na produkty, ponieważ dyskonty zmuszone są pozbyć się towaru zalegającego w magazynach. Wkrótce firmy staną również w obliczu wzrostów cen energii i ogrzewania oraz zmiany podatku VAT, co spowoduje podwyżkę cen żywności - mówi w rozmowie ze Strefą Biznesu Marcin Stradowski, partner w firmie Foodcom S.A.

Tagi:

ceny żywności

Podobne artykuły

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Finanse

Od przyszłego roku zmiany w obrocie gotówkowym. Będą nowe limity płatności
Czytaj więcej >

Finanse

Dzięki polskiej firmie zapłacisz "na piękne oczy". Do sklepu już nie tylko bez portfela, ale nawet bez smartfona i zegarka
Czytaj więcej >

Handel

Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie
Czytaj więcej >

Handel

Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją
Czytaj więcej >

Handel

Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]