Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Tańsze masło. Branża mleczarska jest zaniepokojona spadkiem cen
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.02.2023 09:30

Tańsze masło. Branża mleczarska jest zaniepokojona spadkiem cen

Masło tanie jak nigdy
Domena publiczna

Eksperci uważają, że obniżenie ceny masła może uderzyć w branżę mleczarską. W ostatnich dniach sklepy prześcigają się w promocyjnych cenach.

Ceny masła w sklepach

W 2022 roku ceny masła wzrosły o 20 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Teraz jednak ceny spadają.

Klienci Kauflandu w dniach od 2 do 3 litego mogli kupić masło Lumiko 200 g w cenie 2,99 zł za opakowanie przy zakupie 2 sztuk. Cena regularna wynosiła 5,99 zł, co i tak było atrakcyjną ofertą.

Niższe ceny zaproponowała także Biedronka. W piątek 3 lutego br. przy zakupie dwóch sztuk posiadacze karty Moja Biedronka mogli kupić masło Mleczna Dolina za 2,99 zł. 

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, niższe ceny zaproponował także Lidl. Masło ekstra Pilos 200 g staniało z 6,99 zł do 5,99 zł. 

Mleczarze piszą do ministra

Niskie ceny masła cieszą konsumentów, ale niepokoją mleczarzy.  Jak podaje money.pl, 24 stycznia wysłali oni list do ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka z prośbą o podjęcie interwencji. 

Wskazali na “drastyczne” pogorszenie się sytuacji na rynku produktów mleczarskich w Polsce i innych krajach Europy Środkowo- Wschodniej. 

Zmiany cen nie muszą jednak oznaczać zmiany trendu.

- Nie powinniśmy również sugerować się promocjami na produkty, ponieważ dyskonty zmuszone są pozbyć się towaru zalegającego w magazynach. Wkrótce firmy staną również w obliczu wzrostów cen energii i ogrzewania oraz zmiany podatku VAT, co spowoduje podwyżkę cen żywności - mówi w rozmowie ze Strefą Biznesu Marcin Stradowski, partner w firmie Foodcom S.A.