Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > USA: Lekarze masowo przestają przyjmować nieszczepione dzieci. Popierasz?
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:45

USA: Lekarze masowo przestają przyjmować nieszczepione dzieci. Popierasz?

Pediatrzy w USA odmawiają przyjęcia dzieci bez szczepienia
East News

Pediatrzy odmawiają wizyt nieszczepionym dzieciom 

Lekarze pediatrzy w Stanach Zjednoczonych coraz częściej odmawiają przyjmowania na wizyty niezaszczepionych dzieci. W ten sposób - jak tłumaczą - chcą zachęcić rodziców do szczepienia swoich pociech. Jak wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie “JAVA”, którego treść ujawnia portal Gazeta.pl, praktyka nieprzyjmowania nieszczepionych dzieci jest coraz powszechniejsza.

Pediatrzy zgłosili, że praktyka odmawiania szczepienia dzieci jest coraz powszechniejsza. 51 procent z 303 pediatrów stwierdziło, że w ich gabinetach oficjalnie prowadzona jest polityka odmawiania przyjmowania nieszczepionych dzieci, jednak rzadziej lekarze odmawiali rodzicom osobiście, rozmawiając z nimi twarzą w twarz - postępuje tak 37 procent ankietowanych osób - napisano w raporcie.

Portal przytacza dane pokazujące, że z grupy blisko 160 lekarzy, którzy nie zgodzili się na przyjęcie niezaszczepionych dzieci, prawie co piąty rodzic zmienił zdanie i zdecydował się zaszczepić pociechę. Są jednak rejony w USA, gdzie nieszczepienie dzieci jest na tyle powszechne, ale pediatrzy nie odmawiają wizyt, gdyż zbyt dużo maluchów byłoby pozbawionych opieki lekarskiej. 

Czy amerykańscy lekarze słusznie postępują odmawiając przyjęcia nieszczepionych dzieci, czy idą o krok za daleko? Czekamy na wasze opinie w tej sprawie.

Tagi: Dziecko USA