BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Rekompensata za Sylwestra. Jeśli był nieudany, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy

29 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Sylwester okazał się katastrofą? Nie przejmuj się. Jeżeli winna była organizacja imprezy, to można odzyskać pieniądze - informuje “Rzeczpospolita".

Sylwester się nie udał? Możesz odzyskać pieniądze

Sylwester to najważniejsza impreza w ciągu roku. Wiele osób wiąże z tym wydarzeniem ogromne nadzieje. Jednak takie wyczekiwane imprezy mogą się skończyć rozczarowaniem. Tym bardziej, jeśli sami nie mieliśmy wpływu na to, jak przebiegał nasz sylwester. A przyczyn nieudanego balu może być mnóstwo: niewłaściwy wodzirej, muzyka nie taka, jak trzeba, jedzenie inne niż obiecane. W pewnych sytuacjach możemy ubiegać się o zwrot kosztów, jakie poniesiemy za sylwester.

Idziesz na zorganizowanego sylwestra? Lepiej to przeczytaj

Wiele osób decyduje się na sylwestra organizowanego przez klub, hotel czy restaurację. Wtedy trzeba zawrzeć umowę z organizatorem. Najczęściej jednak nie otrzymuje się umowy do ręki ani e-mail z potwierdzeniem. Zakres usług świadczonych podczas balu jest opisany w ogłoszeniu na stronie internetowej. Jednak problem polega na tym, że często takie ogłoszenia są bardzo ogólne, a potem może być trudno zweryfikować, czy doszło naruszenia postanowień umowy.

Dlatego warto przed podjęciem decyzji sprawdzić wszystkie szczegóły umowy, np. to ile piosenek ma zagrać zespół oraz jakie menu zostanie podane podczas sylwestra. Może się bowiem okazać, że oferta będzie się różniła od tej reklamowanej.

Reklamacje

Jak składa się reklamację? “Bal reklamuje się na podstawie przepisów o rękojmi za wady na zasadach takich, jakie obowiązują w wypadku nabytej rzeczy (art. 556 i następne kodeksu cywilnego). Reklamacja powinna być na piśmie i wskazać uchybienia, jakich dopuścił się organizator, oraz podawać, czego w zamian oczekujemy. Składa się ją do organizatora i żąda obniżenia ceny albo można odstąpić od umowy i żądać zwrotu zapłaconej kwoty” - pisze “Rz”.

Gazeta pisze, że warto postarać się o dowody źle wykonanej usługi. Mogą to być dane innych uczestników (mogą potwierdzić uchybienia) ulotki reklamowe, maile od organizatora, regulamin eventu czy zdjęcia z imprezy.

“Organizator powinien w terminie 14 dni odpowiedzieć na reklamację. Jeżeli tego nie zrobi, to znaczy, że żądania uznał za uzasadnione. Ponadto, jeżeli uczestnik balu poniósł szkodę majątkową, którą może udowodnić, ma prawo żądać jej naprawienia. Przykładowo nic nie było do jedzenia przed godz. 24 i zamawiał jedzenie na własny koszt. Wówczas powinno zachować się rachunki i zażądać zwrotu pieniędzy” - pisze “Rz”.

Podobne artykuły

Emerytura na nowych korzystniejszych zasadach dla ponad 60 tys. osób

Twój portfel

Tysiące Polaków z zaniżonymi emeryturami. Rząd już zapowiedział naprawienie sytuacji

Czytaj więcej >
samochod-ri_ya-pixabay.com

Twój portfel

Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodów

Czytaj więcej >
paliwo-pexels-skitterphoto

Twój portfel

Bak zatankuj lepiej jeszcze dzisiaj. Po weekendzie 4,57 zł za popularne paliwo

Czytaj więcej >
Wypłata gotówki w bankomatach Planet Cash z limitami

Twój portfel

Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

Czytaj więcej >
Bon turystyczny powinny otrzymywać nie tylko osoby z dziećmi?

Twój portfel

Czy bon turystyczny powinien trafić do wszystkich pracujących? Dyskusje nie ustają

Czytaj więcej >
Mandat za postój z włączonym silnikiem

Twój portfel

Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą

Czytaj więcej >