W święta Polacy mogą mieć ograniczone możliwości odwiedzin rodziny za oceanem ze względu na zakaz lotów do USA.
Pixabay/bobbi7
Autor Kasper Starużyk - 3 Października 2020

Nie odwiedzimy rodziny na święta? Wiceminister infrastruktury z niepokojącymi prognozami dot. obostrzeń

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała prognozuje, że do Bożego Narodzenia utrzymane zostaną ograniczenia w ruchu lotniczym do USA. Twierdzi również, że sytuacja epidemiczna w Polsce pozostaje względnie dobra na tle innych krajów. Póki co nie ma również planów rozszerzania listy krajów objętych zakazem lotów, jednak sytuacja wyklaruje się do świąt. Trzeba jednak liczyć się z tym, że osoby chcące odwiedzić na święta rodzinę za oceanem nie będą miały możliwości odbyć lotu.

Polacy mogą nie mieć możliwości odwiedzenia rodziny za oceanem w święta

W wypowiedzi dla programu "Newsroom" wiceminister infrastruktury Marcin Horała stwierdził, że należy się spodziewać utrzymania obowiązującego zakazu lotów do USA, w związku z czym Polacy chcący odwiedzić w święta rodzinę za oceanem mogą mieć ograniczone możliwości odbycia tego rodzaju podróży. Zdaniem wiceministra Horały sytuacja epidemiczna w Polsce pozostaje jednak względnie dobra na tle innych krajów regionu, nie należy więc obawiać się, że to Polska trafi na analogiczne listy państw objętych zakazem lotów w innych państwach.

W święta wyklaruje się, czy kolejne państwa dołączą do listy krajów objętych zakazem lotów

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zadeklarował także, że póki co nie jest planowane poszerzenie listy krajów w obrębie strefy Schengen, które miałyby zostać objęte zakazem lotów. Jednak sytuacja wyklaruje się w okresie przedświątecznym i w święta. Wiceminister Horała stwierdził również, że obserwowalne zmniejszenie częstotliwości lotów wynika nie tylko z restrykcji związanych z koronawirusem, ale także zwyczajnego sezonowego zmniejszenia liczby rejsów lotniczych. Ruch lotniczy co do zasady utrzymuje się obecnie zdaniem Horały na poziomie 40-50 proc. ruchu notowanego przed pandemią. Powrót do funkcjonowania sektora lotniczego sprzed pandemii może zająć nawet 3-4 lata.

  1. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja
  2. Trwa protest pod siedzibą jednego z ministerstw. Burza po rekonstrukcji rządu
  3. Zabronią ci skosić swój własny trawnik, zrobić grilla, a nawet rozpalić kominek. Możesz jednak walczyć o odszkodowanie
  4. Grzejniki wciąż zimne? Czekając na sezon grzewczy można się nie doczekać
  5. Było 500 plus, teraz czas na 1500 plus. Warunki przyznania świadczenia są proste
  6. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News