pilne
bzinesinfo
Autor Konrad Karpiuk - 10 Sierpnia 2020

Białoruskie i rosyjskie media: Cichanouska była przetrzymywana w budynku CKW. Teraz nie wiadomo gdzie jest

Swiatłana Cichanouska była przeciwnikiem Aleksandra Łukaszenki w ostatnich wyborach prezydenckich na Białorusi. Choć oficjalnie wygrał ubiegający się o reelekcję kandydat, opozycja uważa, ze wybory zostały sfałszowane. Teraz pojawiły się nowe, niepokojące informacji na temat liderki opozycji.

Swiatłana Cichanouska przetrzymywana w CKW. Pojawiają się sprzeczne informacje

Swiatłana Cichanouska według informacji białoruskich i rosyjskich mediów, miała być przetrzymywana w budynku Centralnej Komisji Wyborczej w Mińsku. Niedługo później pojawiły się informacje Biełsatu, że wyprowadzono ją z siedziby CKW, po czym całkowicie utracono z nią kontakt.

- Swiatłana Cichanouska jest przetrzymywana w budynku Centralnej Komisji Wyborczej wbrew jej woli. O tym informują zwolennicy opozycjonistki przez swój kanał na TELEGRAMIE. Cichanouska poszła do CKW, aby zanieść dokumenty [...] Adwokat wyszedł, a ona nie. Gdzie przepadła - nie wiadomo! - pisze między innymi Lenta.ru.

Informacje o zatrzymaniu kandydatki opozycji potwierdziło także "Echo Moskwy". Z kolei Bloger NEXTA zajmujący się sytuacją na Białorusi podejrzewa, że tego typu informacje mogą być rozpowszechniane przez rząd, po to, aby zwabić protestujących w jedno miejsce.

Swiatłana Cichanouska

źródło: Twitter.com/Bielsat_pl

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie

Pojawiły się nowe informacje

Swiatłana Cichanouska miała udać się do CKW, aby zaskarżyć wyniki głosowania. Towarzyszył jej adwokat Maksim Znak. Jak relacjonuje w Radiu Swoboda szefowa jej sztabu, Hanna Krasulina, Cichanouska miała powiedzieć, że "podjęła decyzję" i udać się w nieznanym kierunku. Później poinformowano, że kandydatka opozycji jest przetrzymywana w budynku.

Chwilę po tym na Twitterze Biełsatu pojawiły się informacje, że Swiatłanę Cichanouską wyprowadzono z budynku CKW. Nie podano jednak kto ją wyprowadził ani gdzie się obecnie znajduje. Jej sztab zaalarmował, że całkowicie utracono z nią kontakt.

Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani ruszJuż za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani ruszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwsze objawy guza mózgu. Absolutnie nie wolno ich bagatelizować
  2. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  3. Dopłata nawet na 1500 zł już pewna. Wiemy kto i jakie kryteria musi spełnić, by dostać pieniądze
  4. Już od jutra Lidl będzie rozdawał klientom darmowe produkty. Są tylko 2 warunki, takich gadżetów jeszcze nie było
  5. Ważny apel Szumowskiego. Minister zapowiedział rozszerzenie czerwonych stref
  6. Pasztet z cukinii wg przepisu Agnieszki Maciąg jest hitem wakacji. Dosłownie rozpływa się w ustach, idealny na śniadanie
Samochody, które oszczędzą ci większych, dodatkowych kosztów. TOP 8 aut najtańszych w naprawieSamochody, które oszczędzą ci większych, dodatkowych kosztów. TOP 8 aut najtańszych w naprawieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News