Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Białoruskie i rosyjskie media: Cichanouska była przetrzymywana w budynku CKW. Teraz nie wiadomo gdzie jest
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 10.08.2020 02:00

Białoruskie i rosyjskie media: Cichanouska była przetrzymywana w budynku CKW. Teraz nie wiadomo gdzie jest

pilne
bzinesinfo

Swiatłana Cichanouska przetrzymywana w CKW. Pojawiają się sprzeczne informacje

Swiatłana Cichanouska według informacji białoruskich i rosyjskich mediów, miała być przetrzymywana w budynku Centralnej Komisji Wyborczej w Mińsku. Niedługo później pojawiły się informacje Biełsatu, że wyprowadzono ją z siedziby CKW, po czym całkowicie utracono z nią kontakt.

- Swiatłana Cichanouska jest przetrzymywana w budynku Centralnej Komisji Wyborczej wbrew jej woli. O tym informują zwolennicy opozycjonistki przez swój kanał na TELEGRAMIE. Cichanouska poszła do CKW, aby zanieść dokumenty [...] Adwokat wyszedł, a ona nie. Gdzie przepadła - nie wiadomo! - pisze między innymi Lenta.ru.

Informacje o zatrzymaniu kandydatki opozycji potwierdziło także "Echo Moskwy". Z kolei Bloger NEXTA zajmujący się sytuacją na Białorusi podejrzewa, że tego typu informacje mogą być rozpowszechniane przez rząd, po to, aby zwabić protestujących w jedno miejsce.

źródło: Twitter.com/Bielsat_pl

Pojawiły się nowe informacje

Swiatłana Cichanouska miała udać się do CKW, aby zaskarżyć wyniki głosowania. Towarzyszył jej adwokat Maksim Znak. Jak relacjonuje w Radiu Swoboda szefowa jej sztabu, Hanna Krasulina, Cichanouska miała powiedzieć, że "podjęła decyzję" i udać się w nieznanym kierunku. Później poinformowano, że kandydatka opozycji jest przetrzymywana w budynku.

Chwilę po tym na Twitterze Biełsatu pojawiły się informacje, że Swiatłanę Cichanouską wyprowadzono z budynku CKW. Nie podano jednak kto ją wyprowadził ani gdzie się obecnie znajduje. Jej sztab zaalarmował, że całkowicie utracono z nią kontakt.

<

Tagi: Finanse