Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Statek ze zbożem z Ukrainy miał wypadek. Zderzył się z turbiną wiatrową na Morzu Północnym
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 01.05.2023 15:18

Statek ze zbożem z Ukrainy miał wypadek. Zderzył się z turbiną wiatrową na Morzu Północnym

turbiny wiatrowe
Domena publiczna

Na Morzu Północnym doszło do kolizji frachtowca o nazwie "Petra L" z turbiną wiatrową. Statek transportował ładunek z Ukrainy do Antwerpii, w Belgii.

Kolizja na Morzu Północnym

Serwis biznesalert informuje, że  na Morzu Północnym doszło do wypadku frachtowca "Petra L", pływającego pod flagą państwa Antigua & Barbuda. 

Statek, który wcześniej załadował zboże z Ukrainy w porcie w Szczecinie, zmierzał do Antwerpii, gdy doszło do kolizji z turbiną wiatrową. W wyniku zderzenia, frachtowiec został uszkodzony.

Na ciągniku, w trumnie. Polacy na kontroli L4 wpadają w zaskakujących sytuacjach

Duńska turbina, ukraińskie zboże, kapitan z Rosji

Zdarzenie miało miejsce 24 kwietnia o godzinie 18:00 na międzynarodowych wodach oddalonych około 45 kilometrów od niemieckiego wybrzeża. Turbina wiatrowa, która uległa awarii, należy do duńskiego koncernu Ørsted, a uszkodzenie miało miejsce na terenie parku wiatrowego Gode Wind. Na pokładzie frachtowca "Petra L" znajdowało się 1 500 ton zboża pochodzącego z Ukrainy – raportuje serwis biznesalert.

Kapitanem statku jest Rosjanin

Niemiecka stacja radiowo-telewizyjna Norddeutscher Rundfunk (NDR) donosi, że niemiecka policja prowadzi dochodzenie w sprawie kapitana statku, który nie dokonał zgłoszenia wypadku w urzędzie portowym. Kapitan statku to 59-letni obywatel Rosji – czytamy na portalu biznesalert.

Tagi: Ukraina