Stacja paliw podwyżki cen
Wikimedia Commons Santeri Viinamäki CC4.0
Autor Konrad Karpiuk - 22 Listopada 2020

Kierowco, przygotuj więcej gotówki. Na stacji paliw mogą cię zaskoczyć

Prawdopodobnie stacje paliw będą musiały podnieść ceny przez wzrost kosztów hurtowych. Analitycy zaznaczają, że kolejny tydzień może być pod tym względem kluczowym. Kierowcy powinni szykować portfele na większy wydatek.

Większość stacji paliw podniesie ceny

Przeciętna stacja paliw powinna mieć w przyszłym tygodniu ceny na następującym poziomie: benzyna Pb98 4,69-4,80 zł/l, benzyna Pb95 4,35-4,45 zł/l, olej napędowy ON 4,28-4,39 zł/l, autogaz LPG 2,08-2,14 zł/l. Wygląda więc na to, że tendencja wzrostowa, która z reguły pojawia się w zimę, powtórzy się i w 2020 roku.

Kaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodziankaKaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodziankaCzytaj dalej

- Trzeci tydzień listopada przyniósł kolejne, ale niewielkie zmiany cen na krajowych stacjach paliw. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 2 grosze na litrze, a diesel tylko o grosz - pisali Gabriela Kozan i Grzegorz Maziak. w opracowaniu e-petrol.pl.

Analitycy portalu wskazują, że powodem podwyżek są zmiany w cennikach polskich rafinerii. Co prawda PKN Orlen i Grupa Lotos wprowadziły niewielkie obniżki w cenach hurtowych, ale według ekspertów w tym tygodniu stacje paliw jeszcze tego nie odczują.

- Takie decyzje rafinerii nie będą jednak oznaczały, że ceny zarówno benzyny, jak i diesla na stacjach będą się stabilizować, bowiem na stacje nie dotarły jeszcze podwyżki hurtowe z ubiegłego tygodnia - piszą eksperci w raporcie.

Belgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSBelgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Ceny ropy póki co nie poszybują w górę. To oznacza względną stabilizację na stacjach paliw

Z kolei analitycy BM Reflex zauważają, że w ubiegłym tygodniu odnotowano wahania cen styczniowej serii kontraktów na ropę Brent. Cena balansowała w zakresie od 42,71 do 44,89 dolarów za baryłkę. Ponadto wzrosły zapasy ropy naftowej USA o niecałe 0,8 mln baryłek. Obecnie Stany Zjednoczone mają w zapasach 489,5 mln baryłek.

- Jest to poziom 6 proc. wyższy niż 5-letnia średnia dla tej pory roku. Poza tym zauważalnie, bo o 0,5 mln baryłek dziennie do 10,9 mln zwiększyła się w skali tygodnia produkcja ropy naftowej w USA - pisali Urszula Cieślak i Rafał Zywerta z BM Reflex.

Portal e-petrol.pl zaznacza, że zwyżka na poziomie 0,77 mln baryłek jest i tak mniejsza niż prognozowana, bowiem spodziewano się aż 1,95 mln. Natomiast BM Reflex wskazuje, że sytuacji nie poprawia lockdown związany z drugą falą koronawirusa, który objawia się choćby wprowadzeniem godziny policyjnej w Kalifornii.

Lidl wprowadza nową sekcję w sklepach. Sieć goni Biedronkę i oferuje nowe niespodziankiLidl wprowadza nową sekcję w sklepach. Sieć goni Biedronkę i oferuje nowe niespodziankiCzytaj dalej

Co więcej, na 30 listopada planowane jest spotkanie OPEC+ (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową), podczas którego może zostać przedyskutowane ograniczenie dostaw ropy do końca I kwartału 2021 roku. Według ekseprtów e-petrol.pl, utrzymanie limitów wydobycia na obowiązującym poziomie na początku przyszłego roku pomogłoby powstrzymać spadek cen, któremu chcą zapobiec najwięksi gracze.

- Działania te przypominają, że nadal w krótkim okresie popyt na paliwa jest cały czas pod wpływem negatywnych czynników wynikających z wprowadzanych obostrzeń w walce z pandemią koronawirusa - piszą eksperci BM Reflex.

Jak wskazuje e-petrol.pl w związku z problemami gospodarczymi, raczej nie ma co oczekiwać znacznych podwyżek cen ropy, także na stacjach paliw. Sporo zmienić może ruszenie rządu USA z pakietami pomocowymi, które mogą przyczynić się do zwiększonego popytu na ropę.

NFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyNFZ przeprowadza masowe kontrole. Dzwonią i udają, a potem nakładają karyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News