BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ślub już nie tylko w muszce i welonie. Minister zdrowia potwierdza nowy obowiązek

20 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Ślub i wesele będą musiały się odbywać w maseczkach - mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski. To efekt wprowadzenia nowego nakazu zasłaniania ust i nosa, który obowiązuje od czwartku 16 kwietnia.

Ślub w czasach epidemii

W rozmowie z Wirtualną Polską szef resortu zdrowia został zapytany o to, czy należy odkładać ślub czy brać go w trakcie epidemii.

- Myślę, że te regulacje będziemy powolutku uwalniali i te spotkania w większym gronie w pewnym momencie będą dopuszczone. Jednak w większym nie oznacza w gigantycznym - to nie są imprezy masowe. W końcu ślub i wesele często może być jednak ograniczone do tych najbliższych. Społeczeństwo musi jakoś funkcjonować i dotyczy to też działalności państwa, urzędów czy sądów - powiedział Łukasz Szumowski.

Szumowski: Musimy nauczyć się żyć w czasie epidemii

Szef resortu zdrowia stwierdził, że musimy powoli uczyć się żyć w czasie epidemii. - To nie jest proste, bo te zasady nie były nigdy sformułowane we współczesnym świecie. Nigdy nie mieliśmy takiej we współczesnym świecie od 100 lat że mamy epidemie która nie wygasa. Predykcja jest taka, że będzie z nami jeszcze co najmniej półtora roku - powiedział WP Szumowski.

Ślub w maseczkach? Minister wyjaśnia

Minister zdrowia został zapytany o to, co to znaczy mniejszy ślub czy wesele i czy młodzi w kościele powinni brać ślub w maseczkach.

- To jest w dużym stopniu takie arbitralne podejście, oparte na ekspertach - czy dużo to jest 10 osób czy 50...Różne kraje wprowadzają różne obostrzenia i tak jak było wcześniej - myślę że te dokładne cyfry i liczby będziemy komunikowali w kolejnych etapach - powiedział Szumowski.

Czy ślub trzeba brać w maseczkach? - Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, więc między nimi te maseczki nie są potrzebne. Natomiast na tym ślubie czy weselu są osoby postronne, więc niestety będą musiały być w maseczkach - przyznał minister zdrowia.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Czekasz na wymarzone mieszkanie, a deweloper gra nieczysto? Tłumaczymy jak uchronić się przed problemami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS przypomina, że zostało tylko kilka godzin na zdobycie pieniędzy na wyprawkę

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

Poczta Polska planuje zrezygnować z Banku Pocztowego. Sytuacja jest coraz gorsza

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas zakupów on-line lawinowo wyciekły dane. Sprawdzono ile osób ucierpiało

Czytaj więcej >