ślub-pxhere-cc0
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Kwietnia 2020

Ślub już nie tylko w muszce i welonie. Minister zdrowia potwierdza nowy obowiązek

Ślub i wesele będą musiały się odbywać w maseczkach - mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski. To efekt wprowadzenia nowego nakazu zasłaniania ust i nosa, który obowiązuje od czwartku 16 kwietnia.

Ślub w czasach epidemii

W rozmowie z Wirtualną Polską szef resortu zdrowia został zapytany o to, czy należy odkładać ślub czy brać go w trakcie epidemii.

- Myślę, że te regulacje będziemy powolutku uwalniali i te spotkania w większym gronie w pewnym momencie będą dopuszczone. Jednak w większym nie oznacza w gigantycznym - to nie są imprezy masowe. W końcu ślub i wesele często może być jednak ograniczone do tych najbliższych. Społeczeństwo musi jakoś funkcjonować i dotyczy to też działalności państwa, urzędów czy sądów - powiedział Łukasz Szumowski.

Prawo jazdy możesz stracić znacznie łatwiej. Od lipca wchodzą nowe, jeszcze surowsze przepisyPrawo jazdy możesz stracić znacznie łatwiej. Od lipca wchodzą nowe, jeszcze surowsze przepisyCzytaj dalej

Szumowski: Musimy nauczyć się żyć w czasie epidemii

Szef resortu zdrowia stwierdził, że musimy powoli uczyć się żyć w czasie epidemii. - To nie jest proste, bo te zasady nie były nigdy sformułowane we współczesnym świecie. Nigdy nie mieliśmy takiej we współczesnym świecie od 100 lat że mamy epidemie która nie wygasa. Predykcja jest taka, że będzie z nami jeszcze co najmniej półtora roku - powiedział WP Szumowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony

Ślub w maseczkach? Minister wyjaśnia

Minister zdrowia został zapytany o to, co to znaczy mniejszy ślub czy wesele i czy młodzi w kościele powinni brać ślub w maseczkach.

- To jest w dużym stopniu takie arbitralne podejście, oparte na ekspertach - czy dużo to jest 10 osób czy 50...Różne kraje wprowadzają różne obostrzenia i tak jak było wcześniej - myślę że te dokładne cyfry i liczby będziemy komunikowali w kolejnych etapach - powiedział Szumowski.

Francuscy naukowcy oniemieli. Statystyki zakażeń mogą ucieszyć palaczyFrancuscy naukowcy oniemieli. Statystyki zakażeń mogą ucieszyć palaczyCzytaj dalej

Czy ślub trzeba brać w maseczkach? - Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, więc między nimi te maseczki nie są potrzebne. Natomiast na tym ślubie czy weselu są osoby postronne, więc niestety będą musiały być w maseczkach - przyznał minister zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cała Warszawa się zatrzymała. Zawyły syreny, aż łzy napływają do oczu, poruszające
Polacy mogą podróżować do Niemiec. Jednak tylko w kilku przypadkachPolacy mogą podróżować do Niemiec. Jednak tylko w kilku przypadkachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News