Skarb z samolotu
Quoteinspector
Autor Konrad Karpiuk - 3 Listopada 2020

Znaleziono szczątki rozbitego samolotu, na pokładzie był skarb. Odkrycie może przybliżyć nas do poznania tajemniczej katastrofy

Prawdziwy skarb był transportowany w 1919 roku na pokładzie samolotu Zeppelin Staaken R XIV. Niestety, doszło do katastrofy, która do dziś nie została wyjaśniona. Teraz pojawiły się nowe tropy.

Zaginął skarb z katastrofy lotniczej. Do dziś nie wyjaśniono jej okoliczności

Skarb na pokładzie samolotu nigdy nie został w całości znaleziony. Podczas niefortunnego lotu, maszyna była załadowana pieniędzmi, oraz złotem gromadzone w Niemczech na poczet wojny i utrzymania niepodległości Ukrainy, która byłą wtedy zagrożona.

W 1919 roku doszło jednak do katastrofy wyniku, której Zeppelin Staaken R XIV rozbił się w lesie między Dziergowicami (woj. opolskie) a Rudami Raciborskimi (woj. śląskie). Nigdy nie udało się ustalić przyczyny wypadku, a co najbardziej tajemnicze, skarb również zaginął.

Świadkowie wypadku twierdzili, że widzieli, jak przed katastrofą wyrzucano z samolotu skrzynie. Ponadto artykuły z Nowin Raciborskich wskazują na to, że w miejscu katastrofy odnaleziono dwa ładunki pieniędzy, choć nie wiadomo czy był to cały ładunek, gdyż brakuje listu przewozowego. Wraz z ostatnim odkryciem wiele wskazuje na to, że być może w końcu odkryjemy tajemnicę samolotu.

Temat zainteresował Śląską Grupę Eksploracyjną

Jakiś czas temu tematem katastrofy sprzed 101 lat zajęła się Śląska Grupa Eksploracyjna. Ekipa wyznaczyła 70-hektarowy obszar poszukiwań w lesie na terenie lasu między Dziergowicami a Rudami Raciborskimi. Jak przekazała grupa eksploracyjna portalowi nto.pl, pierwsze poszukiwania nie zostały zaliczone do udanych.

Poszukiwacze nie poddawali się i zawężali obszar poszukiwań. Po podzieleniu się na dwie grupy odnaleziono kawałek stopionego aluminium na jednym ze wzgórz. Jest szansa, że to kawałek rozbitego samolotu. Odnaleziono kilka rurek aluminiowych oraz guzik munduru wojskowego. To jednak nie było najcenniejsze znaleziska.

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
2. Dziewczyny górą. Podstawiły Przyłębskich pod ścianą, Ci nagle zniknęli z rezydencji w Berlinie
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Kawałek blachy z napisem "Zeppelin-Werke G.m.b.H. Staaken" co wskazywało jasno, że odnaleziony przedmiot to część samolotu, który rozbił się 101 lat temu w tym lesie. To zachęciło do dalszych poszukiwań, w których trakcie znaleziono kolejne skarby.

Odnalezione zostały także tabliczki znamionowe z samolotu Zeppelin, z czego jedna pochodziła z kompasu pochodzącego w kokpicie. To oznaczało, że spadła cała maszyna, a nie jej fragment. To jednak nie koniec poszukiwań, bo obecne znaleziska są bardzo obiecujące.

Czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić tajemnicę katastrofy?

Śląska Grupa Eksploracyjna nie zdradza, gdzie odnalazła części samolotu. Poinformowano jedynie, że poszukiwania będą kontynuowane. Ponadto w przyszłości miejscu katastrofy może stanąć tablica pamiątkowa i informacyjna.

Jak informuje portal nto.pl, eksploratorzy będą próbowali dotrzeć do listu przewozowego, o ile w ogóle istnieje. Są jednak podejrzenia, że takowy może się znajdować w niemieckich, bądź ukraińskich archiwach. Może być to jedyny sposób na wyjaśnienie przyczyn katastrofy i dalszych losów skarbu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News