Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Berlusconi ma powody do radości. Sąd umorzył postępowanie
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 24.07.2019 02:00

Berlusconi ma powody do radości. Sąd umorzył postępowanie

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Silvio Berlusconi może odetchnąć z ulgą. Sąd w Rzymie umorzył prowadzone przeciwko niemu postępowanie dotyczące pakietu posiadanego przez jego holding w grupie Banca Mediolanum. O sprawie poinformował prawnik Berlusconiego. Niccolo Ghedini. Sędzia, co prawda, przyznał, że dochodzenie "uwypukliło pewne niejasności", ale dowody, które udało się zebrać w sprawie nie pozwalały na dalsze kontynuowanie postępowania.

Sąd w Rzymie umorzył postępowanie ws. korupcji przeciwko byłemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu związane z pakietem posiadanym przez jego holding Fininvest w zarządzającej aktywami i ubezpieczeniami grupie finansowej Banca Mediolanum - podał prawnik.

Silvio Berlusconi może odetchnąć z ulgą

Sprawa zaczęła się w 2014 roku, kiedy to należący do niego holding Fininvest otrzymał od Banku Włoch nakaz sprzedaży 20% udziałów w Banca Mediolanum. Wówczas Fininvest posiadało 30% udziałów, ale Berlusconi, jako osoba skazana za oszustwo podatkowe, nie mógł posiadać więcej niż 10% udziałów w jakiejkolwiek firmie finansowej. W dwa lata później, w 2016 roku, sąd administracyjny Włoch orzekł na korzyść Berlusconiego i ten nie musiał w końcu zrzekać się udziałów, choć, jak podaje Bankier.pl, prokuratorzy utrzymywali wcześniejszą wersję.

Wówczas zaczęło się trwające do teraz śledztwo przeciwko Berlusconiemu oraz trzem innym osobom w sprawie domniemanej korupcji. Sąd zdecydował się jednak śledztwo to w końcu umorzyć, o co wnioskowali prokuratorzy zaangażowani w dochodzenie. Niccolo Ghedini, prawnik byłego premiera, nie zdecydował się jednak informować szerzej o sprawie i ograniczył się jedynie do poinformowania, że jego klient ma ten problem z głowy.