Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Salmonella w Biedronce. Dyskont wycofuje popularny produkt
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:29

Salmonella w Biedronce. Dyskont wycofuje popularny produkt

Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo
Biznesinfo

Właściciel sieci Biedronka wycofuje z obrotu partię filetów z piersi kurczaka. W produkcie wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii świeżych filetów z piersi kurczaka. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii fileta z piersi kurczaka marki Kraina Mięs. Produkt został wyprodukowany dla spółki Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Jak wynika z komunikatu GIS, spółka zablokowała już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

Obecność bakterii wykryto w produkcie: Świeży filet z piersi kurczaka MAP, o numerze partii: 793921 i terminie przydatności do spożycia: 01.12.2021.

– Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – przekazali przedstawiciele Inspektoratu.

Produkt znika z półek w Biedronce

Spółka Jeronimo Martins Polska poinformowała, że zablokowano sprzedaż produktu w sklepach Biedronka i wycofuje się go z obrotu.

Tagi: Biedronka