BiznesINFO.pl
pukanie do drzwi

Biznes Info

Rząd zapowiedział wzmożone kontrole, urzędnicy ruszyli w Polskę. Przedsiębiorcy mają się czym martwić

1 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 9 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że od środy czekają nas wzmożone kontrole inspekcji sanitarnej. Urzędnicy będą pukać do sklepów, hoteli i lokali gastronomicznych.

Wojewódzki inspektoraty sanitarne zostały poinformowane przez resort zdrowia o potrzebie przeprowadzania wzmożonych kontroli na terenie całego kraju, w związku z większym zagrożeniem zarażeniem nowym wariantem koronawirusa.

Kontrole policji i inspekcji sanitarnej

Rzecznik MZ poinformował, że kontrole osób indywidualnych są przeprowadzane przez policję i nie ulegają zmianie. Inspekcje sanitarne będą dotyczyć jednak lokali gastronomicznych, sklepów, hoteli.

Od dzisiaj zwiększyły się o 50 proc. limity obłożenia w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach, obiektach kulturalnych (kina, teatry, opery, operetki, filharmonie, domy i ośrodki kultury, cyrki, sale koncertowe.

W przypadku wesel nie można zaprosić więcej gości niż 100. Lepiej jednak kompletnie wstrzymać się z decyzją o weselu, a najlepiej jest zrezygnować. Jeżeli chodzi o imprezy sportowe poza obiektami sportowymi, to limit osób wynosi teraz 250.

Zakaz lotów do Afryki południowej

Od wczoraj do 13 grudnia obowiązuje również zakaz lądowania na terenie Polski samolotów z Suazi, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Wielu użytkowników straciło dostęp do HBO GO

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowy kalkulator od ZUS dla obliczenia składki zdrowotnej już działa

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będą kary kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo "na koronawirusa". Policja alarmuje

Czytaj więcej >

Polska i Świat

OBYWATELSKIE WYSŁUCHANIE PUBLICZNE O ROZWOJU WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujące słowa prezesa Pfizera w izraelskiej telewizji. Mówił o kolejnych szczepieniach

Czytaj więcej >