Rząd mówi o obostrzeniach
biznesinfo
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Października 2020

Wreszcie dobre informacje od rządu. Dotyczą kwestii wszechobecnych obostrzeń

Rząd nie wprowadzi kolejnych obostrzeń. Tak przynajmniej obiecał Jarosław Gowin w wywiadzie dla PAP. Zaznaczył, że wprowadzane restrykcje są adekwatne do wzrostu skali epidemii w Polsce.

Rząd nie wprowadzi nowych restrykcji

Wicepremier, szef resortu rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podkreślił w rozmowie z PAP, że MRPiT utrzymuje, że wprowadzone restrykcje gospodarcze są "adekwatną odpowiedzią na wzrost skali epidemii".

— Nie przewidujemy w najbliższych tygodniach dalszych obostrzeń. Przeciwnie, z branżami dotkniętymi szczególnymi rygorami pracujemy teraz intensywne zarówno nad szybkimi rozwiązaniami osłonowymi, jak i nad określeniem warunków odmrożenia tych branż w pierwszym możliwym z punktu widzenia wymogów zdrowotnych momencie — zapewnił wiceminister cytowany przez Puls Biznesu.

Odbierzesz tylko SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem będziesz tego długo żałowaćOdbierzesz tylko SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem będziesz tego długo żałowaćCzytaj dalej

W piątek premier Mateusz Morawiecki w piątek podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach przygotowanych przez rząd, które wejdą w życie od soboty. Cała Polska ma znaleźć się w czerwonej strefie, w związku z czym zdalne nauczanie ma objąć całą oświatę, osoby poniżej 16. roku życia będą mogły przemieszczać się jedynie pod nadzorem osoby dorosłej, a oprócz tego zostaną wprowadzone ograniczenia dotyczące działania lokali gastronomicznych, sanatoriów, a także organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń.

Szef rządu ocenił, że sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest "niedobra" i w dalszym ciągu musimy mierzyć się ze stałym wzrostem liczby zakażeń.

Kluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećKluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno
2. Akcja CBA nie wystarczyła, uzbrojeni agenci w domu Giertychów. Nieoczekiwany zwrot akcji
3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Cała Polska w czerwonej strefie

Od soboty lokale gastronomiczne i restauracje będą mogły prowadzić sprzedaż jedynie na wynos przez dwa tygodnie z możliwością przedłużenia.

Sanatoria będą musiały zawiesić swoją działalność. Możliwe będzie jedynie dokończenie trwających już turnusów.

Szykują się także surowsze ograniczenia w związku z transportem publicznym. W komunikacji miejskiej 50 proc. miejsc siedzących będzie musiała pozostać wolna lub zajęte będzie mogło być jedynie 30 proc. wszystkich miejsc.

Zmiany uderzą także w handel. Zakupy będzie mogło robić jedynie 5 osób na jedną kasę w placówkach handlowych do 100 m kw. W większych sklepach limit będzie wynosił 1 osobę na 15 m kw.

Wypuszczono wyjątkowy banknot, przedstawia nastoletniego Karola Wojtyłę. Lepiej kup go teraz, potem będzie wart fortunęWypuszczono wyjątkowy banknot, przedstawia nastoletniego Karola Wojtyłę. Lepiej kup go teraz, potem będzie wart fortunęCzytaj dalej

W dalszym ciągu będą działały godziny dla seniorów. Osoby po 60. roku życia będą mogły robić zakupy w sklepach między godz. 10:00 a 12:00 od poniedziałku do piątku. Premier apelował też, by osoby po 70 roku życia, które nie są aktywne zawodowo, pozostały w domu dla swojego bezpieczeństwa.

W całej Polsce siłowni, baseny i aquaparki nie będą działały. Zabronione jest także organizowanie imprez okolicznościowych, takich jak wesela i konsolacje.

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Ich pieniądze są zagrożone, takiego oszustwa jeszcze nie byłoNajwiększy bank w Polsce ostrzega klientów. Ich pieniądze są zagrożone, takiego oszustwa jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Dopuszcza się spotkania maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Na skutek choroby zmarły 153 osoby. Na tę chwilę to rekord zakażeń od początku epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Kolejny dzień protestów po wyroku TK. Zaczyna się, czy przed domem Kaczyńskiego znów będą tłumy?
  2. Specjaliści informują o czarnej strefie. Co ona oznacza?
  3. Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domów
  4. Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwo
  5. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę
  6. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  7. Fatalna sytuacja. Ogromna zmiana w robieniu zakupów w Lidlu, jest komunikat
Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzyWszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News