Ryanair zawiesza loty
wikimedia.org
Autor Kasper Starużyk - 7 Sierpnia 2019

Ryanair zawiesza kolejne tanie loty, już nie tylko krajowe. Nie polecimy do wielu miejsc

Ryanair planuje jeszcze latać z Modlina na wszystkich trasach zagranicznych do końca wakacji, ale od września z harmonogramu lotów zniknie niejeden lot. Zniknąć mają trasy do Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Portugalii. Linia nie podała informacji czy planuje zawiesić połączenia na stałe czy też tylko czasowo. W każdym razie już niebawem wyłączone zostaną tanie loty do kilku krajów Europy w wykonaniu irlandzkiego przewoźnika.

Ryanair zawiesza loty, a za decyzją stoją prawdopodobnie złe wyniki finansowe irlandzkiego przewoźnika. Jak informuje Money.pl linia w pierwszym kwartale bieżącego roku zarobiła o 243 mln euro mniej niż w kwartale poprzednim. To z kolei spowodowane jest głównie wyższymi cenami paliwa, a także podwyżkami dla pracowników, których w linii pracuje 14 tysięcy.

Nie wiadomo na razie, czy loty zagraniczne znikną na dobre, czy jedynie na pewien okres. Pewne jednak jest, że już 30 sierpnia zawieszone zostaną loty do niemieckiego Memmingen, 23 października zniknie trasa do Marsylii, a dzień później wyłączone zostaną połączenia z Palma de Mallorca oraz Lizboną.

ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeCzytaj dalej

Ryanair zawiesza loty. Powodem prawdopodobnie słaby wynik finansowy

Feralna dla podróżujących wiadomość nie jest jednak żadnym zaskoczeniem. Jak bowiem przypomina Money.pl, już na początku roku Ryanair zapowiedział wyłączenie części lotów - mowa wówczas była o wspomnianym Memmingen, ale także o Rimini, Treviso, Burgas czy Belfaście.

Ryanair zdecydowanie nie może mówić więc o dobrym roku. Problemy finansowe to bowiem nie jest jedyny problem przewoźnika. Pod koniec lipca informowaliśmy o tym, że pracownicy linii wzięli się za organizację protestu. Ci bowiem żądają podwyżek i lepszych warunków pracy.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News