Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Rossmann pilnie wycofuje jeden produkt. Zawiera niedozwoloną substancję
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 26.05.2023 08:25

Rossmann pilnie wycofuje jeden produkt. Zawiera niedozwoloną substancję

Szyld Rossmanna
BiznesInfo

Sieć popularnych drogerii opublikowała ostrzeżenie o wycofaniu ze sklepów w całej Polsce popularnego produktu. Każdy, kto go kupił, może go zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy.

Komunikat

Rossmann opublikował komunikat dla klientów, w którym poinformował o wycofaniu z obrotu partii jednego z popularnych produktów spożywczych. Chodzi o solone wafle kukurydziane Good Food (EAN: 5900125005643, o numerze partii i terminie przydatności do spożycia: 2023-12-16). Wafle sprzedawane są w opakowaniach po 35 g.

"Nieintencjonalne zanieczyszczenie pestycydem"

„W trosce o dobro naszych konsumentów Good Food Products zdecydował o wycofaniu partii wafli kukurydzianych (...) produkowanych pod marką "Good Food" ze względu na nieintencjonalne zanieczyszczenie pestycydem surowca kukurydzianego i częściowym jego użyciu w produkcie gotowym” - czytamy w komunikacie. 

Sieć zapewnia, że podjęte działania mają jedynie charakter prewencyjny, a ich celem jest ”zminimalizowanie potencjalnego ryzyka dla zdrowia konsumenta".

Apel o zwrot produktu

Substancją, którą znaleziono w partii wafli kukurydzianych jest chloropiryfos. W 2020 roku Komisja Europejska ogłosiła wycofanie tej substancji. Udowodniono, że ma on działanie neurodegeneracyjne i negatywnie wpływa na mózg człowieka.

W komunikacie Rossmann apeluje o zwrot produktu. Można tego dokonać w dowolnej drogerii na terenie całej Polski, bez konieczności okazywania dowodu zakupu. Każdy klient może liczyć na zwrot pieniędzy. Rossmann przypomina, że zwrotowi podlega tylko partia z datą 2023-12-16. 

Tagi: Rossmann