Rosja szczepionka na koronawirusa
Unsplash.com Science in HD
Autor Konrad Karpiuk - 30 Sierpnia 2020

Rosjanie sami nie chcą swojej szczepionki. Sondaż nie pozostawia złudzeń

Rosja zaskoczyła świat ogłaszając, że opracowała swoją szczepionkę na koronawirusa i dopuści ją do użytku bez zakończenia procesu jej legalizacji. Sami obywatele Rosji nie ufają w tej kwestii swojemu rządowi.

Rosja opracowała swoją szczepionkę, zbadano opinię Rosjan

Rosja jak każdy duży kraj miała poważny problem z pandemią koronawirusa. W związku z tym również liczono na to, że opracowanie szczepionki pomoże w zakończeniu wzrostów zachorowań. Niedawno opracowana przez Rosjan szczepionka trafiła do cywilnego obrotu, nazwano ją Sputnik V. Wiele osób się jednak jej obawia, przez skrócony czas trafienia do obrotu.

Niezależny ośrodek Centrum Lewady przeprowadził badanie, w którym sprawdził, jak Rosjanie są nastawieni do krajowej szczepionki, gdyby była dobrowolna i bezpłatna. 38 proc. badanych odpowiedziało, że by się zaszczepiło, ale 54 proc. stwierdziło, że by tego nie zrobiło. 2 proc. było przeciwko jakichkolwiek szczepieniom, a 6 proc. nie wyraziło żadnego zdania.

Rząd zamraża płace w budżetówce, tnie premie i podwyżki. Ale Kancelaria Prezydenta dostanie dodatkowe 6 mln złRząd zamraża płace w budżetówce, tnie premie i podwyżki. Ale Kancelaria Prezydenta dostanie dodatkowe 6 mln złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
2. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji
3. Ogromny marsz idzie ulicami Warszawy. Ludzie mają już dość, tłumy wyszły na ulice

Nie wszyscy Rosjanie ufają krajowej szczepionce

Zapytano również, co sądzą na temat krajowej szczepionki. Jak pisze bankier.pl, 18 proc. stwierdziło, że jest z tego powodu dumnych, 9 proc. wyrażało radość, 13 proc. zaufanie, a dziesięć stwierdziło, że to nie ma dużego znaczenia.

20 proc. badanych stwierdziło, że ma pewne wątpliwości, taki sam odsetek wskazało brak zaufania do tego konceptu. Z kolei 6 proc. powiedziało nawet, że się boją krajowej szczepionki. Po dwa proc. nie miało zdania i nie słyszało o szczepionce krajowej produkcji. Jak wynika z informacji PAP, sondaż przeprowadzono w dniach 20-26 sierpnia.

Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneNauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
  2. Nie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali rady
  3. Zaspał do pracy. Zapłacił 600 zł kary i stracił prawo jazdy
  4. Ty też możesz otrzymać dzisiaj ważnego SMS. Lepiej go nie przegap, komórkę miej pod ręką
  5. Nowy podatek 1350 zł może być rozszerzony. Władza chce, by był powszechniejszy
  6. Była w rozsypce, jej kot ciężko chorował. Nagle zaczęła nacierać go kurkumą, efekty ją poraziły

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News