Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Robert Lewandowski wchodzi do kolejnej branży. Piłkarz powoła specjalną spółkę
Maria Glinka
Maria Glinka 07.08.2020 02:00

Robert Lewandowski wchodzi do kolejnej branży. Piłkarz powoła specjalną spółkę

Robert Lewandowski wkracza do nowej branży
Fei LipuĄ/East News

Robert Lewandowski stawia na sport w innym kształcie

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium, postanowił rozszerzyć swoją działalność poza murawę. Wcześniej zaangażował się w budowę restauracji na wodzie w Mikołajkach, a teraz stawia na branże gier. Robert Lewandowski został udziałowcem spółki, która wyprodukuje gry o tematyce sportowej. Poza tym, że stanie się twarzą gier to będzie wspierał je pod kątem merytorycznym.

- Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - wyjawił Robert Lewandowski.

Sport od kuchni według Roberta Lewandowskiego

Filip Szklarzewski, współzałożyciel oraz prezes spółki, która do września wejdzie w skład grupy Movie Games, wyjawił, że w nowej grze zaprezentowane zostaną zakulisowe elementy widowisk sportowych, jak podaje portal gazeta.pl.

- Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie - skomentował. W jego ocenie jest to innowacyjny projekt, który dodatkowo dzięki współpracy z Robertem Lewandowskim może okazać się niepowtarzalnym sukcesem. Inspiracją do utworzenia gry o nieco odmiennej tematyce piłkarskiej był serial "Last Dance" prezentujący historię drużyny koszykówki Chicago Bulls, w której występował legendarny Michael Jordan.

Z jaką spółką podejmie współpracę Robert Lewandowski?

Movie Games, z którym Robert Lewandowski podejmie współpracę, to producent i wydawca gier notowany na warszawskiej giełdzie. Na rynku zadebiutował grą Lust for Darkness, która czerpie z twórczości Lovecrafta i Beksińskiego. Poza tym, Movie Games odpowiadała za wypuszczenie gry Dywizjon 303: Bitwa o Anglię.

W ciągu ostatniego roku akcje firmy podrożały o 300 proc., a tylko od marca o ok. 700 proc. (z 20 do 138 zł). Podanie do publicznej informacji faktu, że Movie Games rozpocznie współpracę z Robertem Lewandowskim również pozytywnie wpłynęło na pozycję spółki (18 proc. wzrost w czwartek 6 sierpnia).