BiznesINFO.pl
Rekordowe zainteresowanie 300 plus

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Resort rodziny dla Biznes Info: ponad 1,5 mln wniosków o 300 plus

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Blisko miesiąc po starcie najnowszej edycji programu "Dobry Start" (znanym również pod nazwą 300 plus) złożono już ponad 1,5 mln wniosków o środki na szkolną wyprawkę. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w komentarzu dla naszego portalu zwraca uwagę, że to ponad pół miliona więcej wniosków niż rok temu, gdy wnioski można było składać zarówno online jak i drogą tradycyjną. Od tego roku można czynić to jedynie elektronicznie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Od 1 lipca złożono ponad 1,5 mln wniosków ws. 300 plus

  • Kto może ubiegać się o świadczenie

  • Do kiedy można składać wnioski

Rekordowe zainteresowanie 300 plus

1 lipca ruszyła czwarta edycja programu "Dobry Start", znanego także pod nazwą 300 plus. Funkcjonujący od 2018 roku program zakłada finansowe wsparcie (w wysokości 300 zł) dla rodziców uczących się dzieci na ich szkolną wyprawkę.

Najnowsza odsłona programu nieco różni się od poprzednich. Od tego roku wnioski ws. 300 plus można składać jedynie drogą online, a nie tak jak do tej pory również w formie papierowej. Wnioski można składać np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej, czy Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Redakcja Biznes Info zapytała Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej o to, ile dotychczas złożono wniosków o 300 plus i czy zgłaszane są problemy ze strony osób, które ubiegały się dotąd o świadczenie drogą tradycyjną

Z odpowiedzi przekazanej nam przez wydział prasowy resortu wynika, że takich trudności nie ma, a na ponad miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego wielu rodziców postanowiło nie zwlekać z wnioskiem o pieniądze na szkolną wyprawkę.

- Czas pandemii koronawirusa uwidocznił obszary spraw administracyjnych wymagające zintensyfikowanej i przyspieszonej cyfryzacji, a także wykreował nowe potrzeby Polaków dotyczące zwiększenia dostępu do e-usług. Po liczbie złożonych wniosków, a mamy ich już ponad 1,6 mln, widać, że Polacy coraz chętniej korzystają z takich usług - podkreśla w komentarzu dla naszej redakcji wydział prasowy MRiPS.

Rok bonu turystycznego

Rok bonu turystycznego. Wiemy ilu Polaków skorzystało

CZYTAJ DALEJ

Ponad pół mln więcej wniosków niż rok temu

Ponad 1,6 mln wniosków to - jak zauważa resort - o ponad 500 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, gdy dostępna była zarówno forma papierowa jak i elektroniczna.

- Wprowadzone zmiany w obsłudze programu „Dobry start” znacznie przyspieszyły proces składania wniosków - zwraca uwagę resort rodziny i polityki społecznej.

Wnioski w sprawie 300 plus można składać do końca listopada br. Uprawnionych do skorzystania z programu jest ok. 4,5 mln dzieci.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >