Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 31.01.2023 15:52

Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW

debata-reskilling-gpw-biznesinfo
Biznesinfo

31 stycznia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miała miejsce prezentacja raportu "Wielki Reset Umiejętności" opracowanego przez Future Collars. Raport dotyczył wniosków z badań prowadzonych w 2022 r. wśród szefów HR w polskich firmach zatrudniających powyżej 100 osób.

Z przeprowadzonych 300 wywiadach z osobami odpowiedzialnymi w firmach za HR wynika, że jedna trzecia firm ma problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Mimo tego, że 33 proc. pytanych osób odpowiedziało, że z takimi problemami się borykają, to tylko 7 proc. przyznaje, że rozwija programy mające na celu przekwalifikowanie pracowników już znajdujących się w firmie. Zdecydowana większość stawia na zwiększanie budżetu na rekrutację.

Rząd wesprze proces reskillingu?

Podczas prezentacji raportu gościem była m.in. wiceminister MRiPS Barbara Socha, która mówiła o potrzebie przekierowania środków, które były przeznaczone na walkę z bezrobociem na działania zachęcające do przebranżawiania pracowników.

Pozostali uczestnicy debaty, to:

Kamila Zawistowska, (Accenture, Rada Programowa nt. reskilling)

Roman Młodkowski redaktor naczelny Biznes24

Beata Jarosz, prezes Future Collars

Robert Rutkowski, pedagog, psychoterapeuta, wykładowca

Zofia Dzik, CEO Instytut Humanites

Z raportem można się zapoznać na stronie reskilling.pl

Tagi: Bezrobocie