Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przeszukania w biurach Orlenu. Prokuratura ujawnia nowe fakty
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.03.2024 22:13

Przeszukania w biurach Orlenu. Prokuratura ujawnia nowe fakty

Orlen
Fot. materiały własne

Prokuratura prowadzi śledztwa, których przedmiotem jest Orlen. W biurach koncernu prowadzone są przeszukania, a teraz światło dzienne ujrzały nowe fakty. Wiadomo już, czego dokładnie dotyczyła kontrola oraz jakie nieprawidłowości ujawniła. 

Trwają dwa śledztwa dotyczące nieprawidłowości w Orlenie

Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi dwa śledztwa dotyczące potencjalnych nieprawidłowości w Orlenie. Jedno z nich dotyczy wyjaśnienia, czy podczas połączenia spółek PKN Orlen i Grupy Lotos doszło do przekroczenia uprawnień. 

Drugie dochodzenie natomiast ma na celu sprawdzenie, czy nie doszło do bezpodstawnego zaniżenia cen paliw przez Orlen. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 17 stycznia bieżącego roku.

Nie zapłacisz kartą, nie zrobisz przelewu. Koniecznie przygotuj gotówkę

Przeszukania w biurach Orlenu

Jakiś czas temu media obiegły wieści dotyczące przeszukań w biurach Orlenu prowadzonych przez prokuraturę. Jak się teraz okazało, dotyczyły one zarówno podejrzenia zaniżania cen paliw, jak i nieprawidłowości związanych z połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos. W piątek, 8 lutego zastępca prokuratora okręgowego w Płocku, Monika Mieczykowska poinformowała, że przeszukania zostały zakończone. Mieczykowska wyjaśniła również, że kontrola objęła nie tylko biura znajdujące się w Płocku, ale także te w Warszawie i Gdańsku.

Zobacz także: To koniec wysokich podwyżek emerytur? Prognozy NBP stawiają sprawę jasno

Prokuratura ujawnia nowe fakty ws. przeszukań w Orlenie

Monika Mieczykowska, zastępca prokuratora okręgowego w Płocku w piątek poinformowała, że poszukiwania zakończyły się sukcesem i znaleziono materiały dowodowe dotyczące obu spraw związanych z koncernem. Jednocześnie podkreśliła, że to jeszcze nie koniec i dowody będą dalej na bieżąco zbierane.

Wszystkie dokumenty, na których nam zależało, zostały zabezpieczone. Obecnie zebrany materiał dowodowy jest już analizowany - poinformowała w piątek Monika Mieczykowska.