BiznesINFO.pl

Facebook.com Agrounia

Sprzedają za 15 groszy, w sklepie płacisz złotówkę. Wściekli rolnicy nie wytrzymali, zaskoczyli akcją pod domem Kaczyńskiego

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co zrobili rolnicy w nocy z 12 na 13 grudnia

  • Dlaczego protestują rolnicy

  • Jakie protesty zaplanowano w Warszawie na 13 grudnia

Protest rolników w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego

Ogromny, antyrządowy protest ogarnie Warszawę 13 grudnia. Pierwszy płomień rozpalili rolnicy z Agrounii, urządzając nocną akcję i próbując dostać się pod dom prezesa PiS. Jeszcze w sobotę blokowano ulicę traktorami, ale tym razem postawiono na inną formę manifestacji.

Akcja rolników była zaplanowana na 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Lider Agrounii nazwał nocny happening jako "oznaczanie domu Jarosława Kaczyńskiego ". Ostatecznie pod sam dom prezesa PiS nie udało się podejść ze względu na interwencję policji. Z protestu jednak nie zrezygnowano.

- Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa, pod jego willę nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj... ale jak wyjrzy dobrze przez okno, to zobaczy - pisał Kołodziejczak na Facebooku Agrounii.

Rolnicy przywieźli w autach dostawczych jajka, kapustę i ziemniaki, a następnie rozrzucili je na Żoliborzu. Z płodów rolnych usypano stosy i wetknięto w nie flagi Agrounii. W proteście wzięli udział także hodowcy , którzy rzucili na ulicę martwą świnię oraz świńskie łby.

Kołodziejczak dokładniej tłumaczył powody protestu na facebookowej transmisji live, którą prowadził w trakcie akcji. Rolnicy mają za złe Jarosławowi Kaczyńskiemu, że nie troszczy się o ich sektor, tak jak wcześniej obiecywał. Ponadto już od kilku miesięcy przedstawiciele Agrounii czekają na rozmowę z rządem.

- Mało kto wie, że jajka rolnicy muszą sprzedawać za 15 gr za sztukę, a w sklepie potrafią kosztować nawet złotówkę. Mało kto wie, że rolnicy nie mają gdzie sprzedawać ziemniaków, kapusty [...]  Problem producentów jaj, zamknięta gastronomia - mówił Kołodziejczak w transmisji na Facebooku.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Warszawę ogarnie fala antyrządowych protestów

Jak pisze Gazeta Wyborcza, w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w Warszawie szykuje się ogromny protest. Organizatorami akcji są Strajk Przedsiębiorców, Strajk Kobiet, Strajk Generalny, oraz Ruch Ośmiu Gwiazd. Do antyrządowych manifestacji dołączy również Komitet Obrony Demokracji i Obywatele RP.

Mimo że w akcji uczestniczą środowiska polityczne z całego spektrum poglądów (od prawicy do lewicy), to wszyscy jednoczą się przeciwko obecnej władzy, uznanej za wspólnego wroga. Wybór terminu protestu też nie jest przypadkowy.

- PiS prowadzi wojnę z całym światem: z kobietami, z młodzieżą, z nauczycielami, z lekarzami, przedsiębiorcami, pracownikami budżetówki, z Europą (itp.). Bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, tak naprawdę wprowadzili nam faktyczny stan wojenny - napisano na fanpage Strajku Kobiet.

Protest rozpocznie się w okolicach godziny 12:00 na rondzie Dmowskiego przy Metrze Centrum. Ponadto mają powstawać ogniska manifestantów w innych punktach miasta, ale ich lokalizacja jest skrywana przez organizatorów. Manifestacje mają zakończyć się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Elon Musk rekrutuje do swojej gigafabryki pod Berlinem. Wiemy ile można zarobić
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]