Protest rolników WArszawa
Facebook.com Agrounia
Autor Konrad Karpiuk - 13 Grudnia 2020

Sprzedają za 15 groszy, w sklepie płacisz złotówkę. Wściekli rolnicy nie wytrzymali, zaskoczyli akcją pod domem Kaczyńskiego

Kolejny protest antyrządowy przetoczył się przez Warszawę. Tym razem nocną akcję przeprowadzili rolnicy z Agrounii, którzy próbowali dostać się pod sam dom Jarosława Kaczyńskiego. Dobitnie wyrazili swoje niezadowolenie z działań rządu.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co zrobili rolnicy w nocy z 12 na 13 grudnia
 • Dlaczego protestują rolnicy
 • Jakie protesty zaplanowano w Warszawie na 13 grudnia

Protest rolników w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego

Ogromny, antyrządowy protest ogarnie Warszawę 13 grudnia. Pierwszy płomień rozpalili rolnicy z Agrounii, urządzając nocną akcję i próbując dostać się pod dom prezesa PiS. Jeszcze w sobotę blokowano ulicę traktorami, ale tym razem postawiono na inną formę manifestacji.

Akcja rolników była zaplanowana na 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Lider Agrounii nazwał nocny happening jako "oznaczanie domu Jarosława Kaczyńskiego". Ostatecznie pod sam dom prezesa PiS nie udało się podejść ze względu na interwencję policji. Z protestu jednak nie zrezygnowano.

- Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa, pod jego willę nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj... ale jak wyjrzy dobrze przez okno, to zobaczy - pisał Kołodziejczak na Facebooku Agrounii.

Rolnicy przywieźli w autach dostawczych jajka, kapustę i ziemniaki, a następnie rozrzucili je na Żoliborzu. Z płodów rolnych usypano stosy i wetknięto w nie flagi Agrounii. W proteście wzięli udział także hodowcy, którzy rzucili na ulicę martwą świnię oraz świńskie łby.

Wiemy już, ile rząd zapłaci za chryzantemy. Dużo mniej niż prognozowanoWiemy już, ile rząd zapłaci za chryzantemy. Dużo mniej niż prognozowanoCzytaj dalej

Kołodziejczak dokładniej tłumaczył powody protestu na facebookowej transmisji live, którą prowadził w trakcie akcji. Rolnicy mają za złe Jarosławowi Kaczyńskiemu, że nie troszczy się o ich sektor, tak jak wcześniej obiecywał. Ponadto już od kilku miesięcy przedstawiciele Agrounii czekają na rozmowę z rządem.

- Mało kto wie, że jajka rolnicy muszą sprzedawać za 15 gr za sztukę, a w sklepie potrafią kosztować nawet złotówkę. Mało kto wie, że rolnicy nie mają gdzie sprzedawać ziemniaków, kapusty [...] Problem producentów jaj, zamknięta gastronomia - mówił Kołodziejczak w transmisji na Facebooku.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Warszawę ogarnie fala antyrządowych protestów

Jak pisze Gazeta Wyborcza, w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w Warszawie szykuje się ogromny protest. Organizatorami akcji są Strajk Przedsiębiorców, Strajk Kobiet, Strajk Generalny, oraz Ruch Ośmiu Gwiazd. Do antyrządowych manifestacji dołączy również Komitet Obrony Demokracji i Obywatele RP.

Mimo że w akcji uczestniczą środowiska polityczne z całego spektrum poglądów (od prawicy do lewicy), to wszyscy jednoczą się przeciwko obecnej władzy, uznanej za wspólnego wroga. Wybór terminu protestu też nie jest przypadkowy.

- PiS prowadzi wojnę z całym światem: z kobietami, z młodzieżą, z nauczycielami, z lekarzami, przedsiębiorcami, pracownikami budżetówki, z Europą (itp.). Bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, tak naprawdę wprowadzili nam faktyczny stan wojenny - napisano na fanpage Strajku Kobiet.

Protest rozpocznie się w okolicach godziny 12:00 na rondzie Dmowskiego przy Metrze Centrum. Ponadto mają powstawać ogniska manifestantów w innych punktach miasta, ale ich lokalizacja jest skrywana przez organizatorów. Manifestacje mają zakończyć się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

Protest

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Zapomnisz, zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Nadchodzą ogromne zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania

  KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News