Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.10.2020. Ogrody Palacu Prezydenckiego. Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonal zmian w skladzie Rady Ministrow. Z uwagi na zakazenie koronawirusem w uroczystosci nie wzial udzialu rekomendowany na ministra edukacji Przemyslaw Czarnek. N/z: wicepremier Jaroslaw Kaczynski
East News, Piotr Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 4 Grudnia 2020

Mamy nowe oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego. 25 tys. zł więcej

Jarosław Kaczyński opublikował swoje oświadczenie majątkowe. Jak na polityka wysokiej rangi nie ma on w zanadrzu wielkich pieniędzy, udziałów w spółkach czy kilku nieruchomości. Jarosław Kaczyński nie inwestuje w jachty, ale za to spłaca kredyt. Co jeszcze mówi nam oświadczenie majątkowe o prezesie Prawa i Sprawiedliwości?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kto jest zobowiązany do składania oświadczenia majątkowego
 • Jakim majątkiem dysponował Jarosław Kaczyński w czerwcu 2020 r.
 • Czy powiększył swój majątek do października 2020 r.
 • Kiedy musi złożyć kolejne oświadczenie

Jarosław Kaczyński ujawnia majątek

Do składania oświadczeń majątkowych zobowiązani są wszyscy politycy, nawet ci najniższego szczebla. Wobec każdej z grup stosowane są osobne regulacje, dlatego członkowie korpusu służby cywilnej składają je na podstawie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Z kolei politycy, m.in.: posłowie i członkowie rządu objęci są art.17 ust. 4 ustawy z 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych traktującym o tym, że "urzędnik państwowy jest obowiązany złożyć oświadczenie o swoim stanie majątkowym przy nawiązaniu stosunku pracy oraz na żądanie kierownika urzędu" (Dz.U. 1982 nr 31 poz. 214).

Jarosław Kaczyński jako wicepremier ds. bezpieczeństwa oraz szef Prawa i Sprawiedliwości po wejściu do rządu zobowiązany był do złożenia nowego oświadczenia majątkowego. Przypomnijmy, że poprzednie oświadczenie majątkowego prezesa pochodzi z czerwca 2020 r.

W poprzednim oświadczeniu Jarosław Kaczyński deklarował, że posiada 104 tys. oszczędności oraz, że jest posłem na Sejm RP. Wicepremier jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni 150 mkw.

Deklarował także, że jako prezes Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego nie pobiera z twego tytułu żadnego wynagrodzenia. Czy coś zmieniło się od tamtego czasu w majątku prezesa PiS?

Jedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleJedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Magdalena Ogórek rozprawia o urodzie strajkujących kobiet. Przykre sceny na antenie TVP Info
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Skromny człowiek - Jarosław Kaczyński?

Tym razem Jarosław Kaczyński znów zadeklarował się jako właściciel 1/3 domu o powierzchni 150 mkw., jednak w oświadczeniu zabrakło szacowanej wartości nieruchomości. Zaznaczmy, że w czerwcowym dokumencie wpisano sumę 1,5 mln zł.

Oszczędności Jarosława Kaczyńskiego urosły do 129 tys. zł, czyli o 25 tys. więcej niż zaledwie pół roku temu. Prezes PiS nie posiada żadnych innych nieruchomości, inwestycji giełdowych, papierów wartościowych i temu podobnych.

Nadal również nie pobiera wynagrodzenia z tytułu przewodniczącego Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Mimo to zaskakuje fakt, że zaciągnął on kredyt na 100 tys. zł w Kasie SKOK Stefczyka.

Na nowe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego będziemy musieli poczekać, aż do końca kwietnia 2021 r.

Senior sam włożył 240 tys. zł oszustowi w ręce. Sposób był naprawdę perfidnySenior sam włożył 240 tys. zł oszustowi w ręce. Sposób był naprawdę perfidnyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Rolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów wyjedzie na ulice
 2. Tragiczny wypadek. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego
 3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
 4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
 5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
 6. Księża protestują. Chodzi o pomysł uczczenia pamięci Diego Maradony
 7. Biedronka przygotowała wyjątkową ofertę. Dotyczy tylko 1 regionu Polski, jest ważny powód
Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News