BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 29.01.2020. Przelotne opady sniegu w Warszawie.

East News, Piotr Molecki

Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój

29 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Zimowa prognoza pogody może wiele osób wprawić w smutny nastrój. Fani śniegu, mroźnych wieczorów z książką przy herbacie będą musieli obejść się smakiem. Synoptycy prognozują, że zimna w Polsce będzie zupełnie inna niż dotychczas.

Prognoza pogody na zimę nie rozpieszcza

Każdego roku synoptycy w okresie jesiennym zastanawiają się nad tym jaka będzie zima. Ulubionymi zapowiedziami dziennikarze są te dotyczące srogiej i mroźnej zimy w kraju, jednakże jak się okazuje, tegoroczna zima może nieźle zaskoczyć.

Prognoza pogody przygotowana przez ekspertów AccuWeather wskazuje, że fani mroźnych wieczorów okraszonych herbatą i książką, kuligów oraz innych zimowych wrażeń będą musieli obejść się smakiem. Tegoroczna zima ma być jedną z najcieplejszych w sezonie. Czego mogą spodziewać się Polacy?

Eksperci AccuWeather ogłosili, że zima według prognoz będzie zależna od regionu danego państwa europejskiego. Co więcej, sytuacja związana z zimową prognozą pogody będzie w tym roku bardziej stabilna niż dotychczas. 

1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami2. (https://wtv.pl/protest-311020-mh-polskie-babcie ""Obrońcy" Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne sceny")3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Prognoza pogody zimą będzie zupełnie inna

Według danych, na które powołuje się Wirtualna Polska, zima we wschodnim regionie Europy ma być nacechowana niskimi temperaturami oraz śniegiem. Z kolei na południu Europy ma być deszczowo. Cieszyć mogą się narciarze, których śnieg nie zawiedzie w Alpach austriackich i szwajcarskich oraz Pirenejach. 

W Polsce zima ma zależeć od regionu, jednakże wszędzie ma być zazwyczaj ciepła i krótka. Prognoza pogody wskazuje, że w Polsce będziemy mieli zimny wchód i ciepły zachód. W przypadku tego pierwszego powodem jest zimne powietrze docierające do nas z Rosji. 

Temperatura od grudnia do lutego ma być wyższa średnio o 2 - 3 stopnie Celsjusza niż zazwyczaj. WP podaje, że Polska może znaleźć się w epicentrum ciepła. Niestety, ale eksperci wskazują także, że wszystkie zmiany klimatyczne związane są z globalnym ociepleniem.

Podobne artykuły

Emerytura obywatelska jedynym ratunkiem?

Polska i świat

Gwiazdowski widzi tylko jeden sposób na zachowanie emerytur

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

Santander, PKO, mBank i cztery inne banki z przerwami na weekend. Transakcję lepiej wykonaj zawczasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Kobieta pobierajaca gotowke z bankomatu Euronetu

Polska i świat

ING z ogromną awarią. Klienci odcięci od własnych pieniędzy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Składki ZUS z ogromną podwyżką. W ciągu roku aż 1735 zł do zapłaty

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i świat

Sondaż zaskakuje wynikiem, Donald Tusk powinien go zobaczyć. Opozycja nie może być pewna sukcesu

Czytaj więcej >
Pixabay/Sozavisimost

Polska i świat

Deklaracja musi zostać złożona, masz określony czas. Potem grozi grzywna

Czytaj więcej >