Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > IMGW ostrzega przed ulewnym deszczem. W 2 dni spadnie tyle, co przez cały miesiąc
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.08.2020 02:00

IMGW ostrzega przed ulewnym deszczem. W 2 dni spadnie tyle, co przez cały miesiąc

Prognoza pogody nie rozpieszcza. IMGW zapowiada opady.
https://pixabay.com/_Alicja_

Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW

Prognoza pogody na wtorek, 4 sierpnia nie zaskoczy mile Polaków. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Śląska, południowej części Opolszczyzny, woj. łódzkiego oraz dla północnych powiatów Mazowsza. Na Dolnym Śląsku ostrzeżeniem objęty został powiat kłodzki. 

IMGW prognozuje obfite opady deszczu. Polsat News przypomina, że opady na Dolnym Śląsku rozpoczęły się już w niedzielę wieczorem i przeważnie miały charakter ciągły. We wtorek Polsce znów przyjdzie zmierzyć się z kolejną falą ulew. "W związku z prognozowanymi opadami deszczu możliwe są wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich, zwłaszcza na małych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych" - podaje IMGW w swoich prognozach pogody.

Mapa ostrzeżeń IMGW (fot. imgw.pl)

Prognoza pogody nie rozpieszcza, a IMGW ostrzega

Prognoza pogody zapowiadana przez IMGW nie kształtuje się optymistycznie. Na obszarach objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia mogą wystąpić opady nawet do 35 mm. "Opady deszczu w pasie od Śląska po Mazury do 25 mm. Na południowym wschodzie lokalne burze z opadem do 30 mm" - pisze IMGW.

Według prognozy pogody temperatura na Śląsku będzie zaczynać się od 17°C do 29°C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany. "Występujące opady deszczu, spowodują wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej, lokalnie z przekroczeniem stanu ostrzegawczego, zwłaszcza w zlewniach zurbanizowanych" - ostrzega IMGW.