BiznesINFO.pl
Primark otworzy wkrótce trzeci sklep

EastNews/Piotr Molecki

Primark otworzy swój trzeci salon w Polsce. Zainteresowanie jest ogromne

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Primark planuje otwarcie trzeciego salonu w Polsce. Tym razem będzie się on mieścił w Krakowie, a dokładnie w galerii handlowej Bonarka City Center. Zainteresowanie marką w sieci i zniesienie handlowych ograniczeń pozwala przypuszczać, że placówka na brak klientów nie będzie narzekać. Dzisiaj Primark to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w Google.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Primark planuje w Krakowie uruchomienie trzeciej placówki w Polsce

  • Gdzie mieszczą się dwie pozostałe

  • Kogo do pracy poszukuje sieć

Primark otworzy trzeci salon

Primark to międzynarodowy detalista sprzedający m.in. odzież, obuwie, kosmetyki czy artykuły gospodarstwa domowego. Sieć reklamuje się na stronie podkreślając, że oferuje “świetny styl w świetnych cenach”.

W tym roku minęły 52 lata od otwarcia pierwszego sklepu sieci w Dublinie (pod nazwą “Penneys”). Od 1969 roku powstało 380 sklepów w 13 krajach Europy i Ameryki. 

13. rynkiem na który wkroczył Primark jest Polska. Doszło do tego w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to sieć otworzyła nad Wisłą swój pierwszy sklep. Mieści się on w warszawskiej Galerii Młociny. Otwarcie salonu wywołało spore zainteresowanie, choć pojawiły się też narzekania na zbyt wygórowane ceny.

Mniej szczęścia miała druga placówka Primark, której otwarcie zaplanowano wiosną tego roku w Poznaniu. Konieczne było jednak przełożenie daty otwarcia w związku z powrotem restrykcji spowodowanych trzecią falą pandemii, które ponownie objęły m.in. galerie handlowe. 

W oczekiwaniu na otwarcie poznańskiej placówki Primark myśli już o otwarciu kolejnej. Jak podaje Bankier.pl będzie się ona mieścić w Krakowie, a konkretnie w galerii Bonarka City Center. 

- Cieszymy się także, że udało nam się znaleźć tak wspaniałą lokalizację w stolicy Małopolski i zaoferować mieszkańcom Krakowa unikalne doświadczenie zakupowe oraz nowe miejsca pracy – komentuje w rozmowie z portalem Maciej Podwojski, Primark Area Manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

Primark w stolicy Małopolski ma być zlokalizowany na dwóch piętrach galerii Bonarka City Center. Powierzchnia sklepu wynosi prawie 4 tys. metrów kwadratowych.

Przedstawiciel sieci nieprzypadkowo wspomina, że Primark w Krakowie oznacza nie tylko doświadczenia zakupowe, ale też nowe miejsca pracy, gdyż już teraz poszukiwani są m.in. kierownicy, doradcy klienta, kasjerzy, czy pracownicy magazynów.

 Dokładnej daty uruchomienia Primark w dawnej stolicy Polski jeszcze nie znamy. Sądząc jednak po tym jakim marka ta cieszy się zainteresowaniem w sieci i zniesieniem obostrzeń w handlu, można przypuszczać, że sklep na brak klientów nie będzie narzekać. 

Surowe mandaty za złe zaparkowanie hulajnogi elektrycznej

E-hulajnogi choć wygodne, mogą też być dla nas bardzo kosztowne. Zwracaj uwagę gdzie parkujesz

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Handel

HalfPrice robi absolutną furorę. Sieć ledwo się otworzyła, już podbija zagranicę

Czytaj więcej >
Biedronka zaszczepi pracowników

Handel

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Czytaj więcej >
fot. pixabay/pascalkoenig

Handel

HalfPrice ma być wielkim sukcesem. CCC rzuca wyzwanie TK Maxx

Czytaj więcej >
Marek Bazak/EAST NEWS

Handel

Regionalne pieczywo w Lidlu. Sieć nawiązała współpracę z miejscowymi dostawcami

Czytaj więcej >
Audi przejęcie akcji

Handel

Audi może wkrótce zmienić właściciela. Jeden z koncernów chce wykupić wszystkie akcje niemieckiego giganta

Czytaj więcej >