Praca w branży handlowej w czasie pandemii
Pixnio
Autor Maria Glinka - 22 Kwietnia 2020

Nowa praca na już? W trzech zawodach przyjmują niemal od ręki

Praca czeka na Polaków w branży handlowej. W dalszym ciągu trwają rekrutacje do firm spożywczych, kosmetycznych oraz prowadzących sprzedaż środków czystości chemicznej.

Praca w czasie pandemii

Praca w niektórych sektorach branży handlowej może być dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących nowego zajęcia w czasie pandemii. Wobec zmniejszania się zasobów kadrowych wiele firm poszukuje dodatkowych rąk do pracy.

Randstad Polska podaje, że największe zapotrzebowanie na nowych pracowników jest w handlu spożywczym, kosmetyków oraz środków chemicznych.

Coraz więcej osób na zwolnieniach, a sprzedaż wzrasta

Popyt na dodatkową kadrę w branży spożywczej jest związany przede wszystkim ze zmniejszeniem się obsady w związku z opieką nad dziećmi w okresie zamknięcia placówek oświatowych. Duża część pracowników przeszła także na zwolnienia chorobowe.

Wirusolog podaje kluczową datę dla epidemii w Polsce. 5 dni później będzie można ustalić konkretne prognozyWirusolog podaje kluczową datę dla epidemii w Polsce. 5 dni później będzie można ustalić konkretne prognozyCzytaj dalej

Jednak ogromne zapotrzebowanie na nowych pracowników w sklepach spożywczych, które miało miejsce na początku pandemii, obecnie wyhamowuje, ale placówki handlowe w dalszym ciągu prowadzą rekrutacje na różne stanowiska.

Innym powodem, dla którego firmy poszukują nowych pracowników jest wzrost sprzedaży, którą można zaobserwować w sektorze związanym ze środkami chemicznymi. Nie dziwi fakt, że sprzedaż w tym obszarze wzrosła o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent - dbanie o higienę jest szczególnie istotne w dobie pandemii. W czasie tak intensywnego okresu potrzebni są dodatkowi pracownicy.

Wiele zawodów czeka na kandydatów

Popyt na nowych pracowników jest widoczny także w centrach logistycznych i punktach dystrybucyjnych, które są powiązane z branżą handlową.

„Potrzebni są kasjerzy, sprzedawcy, konfekcjonerzy, magazynierzy, kierowcy i dostawcy, najchętniej z samochodem” – wylicza Iwona Szmitkowska, prezes Work Service.

Susza wywróci rynek do góry nogami. Minister przyznaje, że za podstawowy produkt zapłacisz więcejSusza wywróci rynek do góry nogami. Minister przyznaje, że za podstawowy produkt zapłacisz więcejCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachować

Brak otwarcia galerii handlowych uderzy w wiele sklepów

„Ograniczenia związane z funkcjonowaniem centrów handlowych będą miały wpływ na sytuację wielu sklepów, a co za tym idzie – także na zatrudnienie” – twierdzą przedstawiciele Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Firmy, które radzą sobie nagorzej, a tarcza antykryzysowa nie zrekompensuje ich strat, będą zmuszone redukować zatrudnienie lub nawet zakończyć działalność. Szmitkowska podkreśla, że wobec tych utrudnień część firm decyduje się na przejście na postojowe. W kontekście niektórych spółek takie rozwiązanie okazuje się być tańsze – unikają w ten sposób kosztów zwolnienia, odpraw oraz rekrutacji nowych pracowników.

Na ten moment handel przeniósł się w dużej mierze do Internetu. Jednak Mateusz Żydek, rzecznik Randstad Polska, twierdzi, że nie można na przewidzieć „jak dalece handel online będzie mógł wpłynąć na zahamowanie pogarszania się sytuacji firm handlowych i zmniejszenie poziomu zatrudnienia”.

Jednak zdaniem ekonomistów zbliżająca się recesja nie uchroni przed redukcją zatrudnienia nawet w tych sektorach branży handlowej, które w tym momencie znajdują sposób na podtrzymanie korzystnej kondycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zmiana w zasadach noszenia maseczek. Dodano wyjątek od dzisiaj, wielu się ucieszy
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News