BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Dwa polskie miasta w prestiżowym rankingu. Pobiły Barcelonę, Londyn i Paryż

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Poznań w pierwszej setce

Zestawienie serwisu Numbeo jest aktualizowane co pół roku. Ranking bierze pod uwagę różne aspekty takie jak bezpieczeństwo, dostęp do opieki zdrowotnej, koszty życia, czystość powietrza i korki uliczne. Po raz kolejny na 1. miejscu uplasowała się stolica Australii - Canberra. Druga pozycja przypadła stolicy stanu Karolina Północna - Raleigh. Na “pudle” znalazło się jeszcze jedno australijskie miasto - Adelaide. Zestawienie bierze pod uwagę 206 miast z całego świata.

W rankingu znalazło się pięć polskich miast, z czego dwa w pierwszej setce. Najwyżej znalazł się Gdańsk, który uplasował się na 82. pozycji. Poznań to kolejne najwyżej ocenione polskie miasto. Stolica Wielkopolski zamyka pierwszą setkę zestawienia. W rankingu znalazły się jeszcze trzy inne polskie miasta. Warszawa zajęła 116. miejsce, Wrocław 124., a Kraków dwie pozycje niżej.

Poznań wyżej od Barcelony

Radna miasta Poznania Dorota Bonk-Hammermeister udostępniła zestawienie w mediach społecznościowych, z którego wynika, że największe miasto w Wielkopolsce znalazło się przed takimi aglomeracjami jak Singapur, Ryga, Toronto, Nowy Jork i Barcelona. W wypowiedzi dla Onetu przyznała jednak, że miasto chce się rozwijać i stać je na to, by w przyszłości zajmować wyższe lokaty w takich zestawieniach.

- Ale to zawsze miło, jak miasto jest doceniane. I poznaniacy powinni robić to częściej, zauważać walory Poznania, zamiast skupiać się jedynie na mankamentach, co niestety przoduje np. na forach internetowych. Jest dużo zmian, które idą w dobrym kierunku, chociaż nie tak szybko, jakbyśmy tego chcieli - powiedziała dla Onetu radna.

Pierwsza dziesiątka rankingu jakości życia Numbeo:

1. Canberra, Australia2. Raleigh, Stany Zjednoczone3. Adelaide, Australia4. Madison, Stany Zjednoczone5. Wellington, Nowa Zelandia6. Zurych, Szwajcaria7. Brisbane, Australia8. Eindhoven, Holandia9. Austin, Stany Zjednoczone10. Dallas, Stany Zjednoczone

Tagi:

WrocławWarszawaPoznań

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]