Polsat i Multimedia Polska
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 22 Grudnia 2020

Fatalna wiadomość dla fanów Polsatu. Kanały telewizji znikną z pakietów olbrzymiego operatora

Polsat kończy współpracę ze siecią kablową Multimedia Polska. Z uwagi na brak porozumienia co do dalszego współdziałania operator planuje wyłączyć osiem kanałów tematycznych, które nadaje Polsat. Na zmiany musi przygotować się duża część telewidzów.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • jakie kanały wycofuje spółka Multimedia Polska
  • jaką ofertą otrzymają poszkodowani odbiorcy
  • jakie są koszty kanałów tematycznych Polsatu

Polsat dla niektórych telewidzów już tylko w wersji naziemnej

Telewizja Polsat nie porozumiała się co do kształtu dalszej współpracy z siecią kablową Multimedia Polska. W rezultacie z oferty operatora zniknie osiem kanałów: Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film HD.

Jeżeli spółki nie uzgodnią nowych warunków umowy, to zmiany wejdą w życie już 1 stycznia 2021 r. Z uwagi na fakt, że Multimedia Polska to część grupy Vectra, która obsługuje ponad 1,7 mln abonentów, potencjalne grono poszkodowanych może być ogromne.

Jednak portal wirtualnemedia.pl, który dotarł do komunikatu operatora, wskazuje, że nie wszyscy widzowie będą dotknięci identycznymi modyfikacjami. „Zakres zmian jest uwarunkowany technologią świadczenia usługi (telewizja cyfrowa lub telewizja analogowa) i miejscem jej dostarczania (Państwa miejsce zamieszkania)”, czytamy w zawiadomieniu.

Choć z regularnej oferty zostaną wycofane kanały tematyczne to fani Telewizji Polsat będą mogli w dalszym ciągu korzystać z programów naziemnych - Polsat i TV4. Business Insider Polska podaje, że jest to możliwe dzięki zastosowaniu zasady „must carry, must offer”, która zapewnia dostęp do tych kanałów w sieciach kablowych. Co więcej, Multimedia Polska nie wyłączy także innych programów naziemnych: TV6, Super Polsat, Fokus TV, Polo TV czy Eska TV.

Jest pomysł na nowy obowiązek. Ekspert proponuje umowę o pracę tylko dla zaszczepionychJest pomysł na nowy obowiązek. Ekspert proponuje umowę o pracę tylko dla zaszczepionychCzytaj dalej

Nowa oferta dla poszkodowanych fanów Telewizji Polsat

Operator Multimedia Polska poinformował, że dla telewidzów, którzy nie będą mogli dłużej korzystać z kanałów cyfrowych Polsatu, została przygotowana alternatywna oferta. W zamian za programy produkowane przez Polsat widzowie otrzymają sześć kanałów od innych nadawców.

W nowej ofercie znajdą się: programy dokumentalne National Geographic HD, BBC Earth HD, lifestylowy BBC Lifestyle, filmowy FOX HD, informacyjny Biznes24 i ogólny BBC Brit. Kanały zostaną uruchomione najpóźniej do 15 stycznia 2021 r.

Widzowie, którzy nie będą chcieli skorzystać z zamienników, mają prawo wypowiedzieć umowę z operatorem bez konsekwencji. Jednak stosowny dokument w tej sprawie powinien trafić do spółki Multimedia Polska najpóźniej miesiąc od otrzymania informacji o zmianach w programie. Operator rozesłał tego typu zawiadomienia 25 listopada 2020 r.

Zatem na wypowiedzenie kontraktu pozostały niecałe trzy dni. Dokumenty należy wysłać na adres siedziby Dostawcy Usług (ul. T. Wendy 7/9, 81-341 Gdynia). Wypowiedzenie można dostarczyć także bezpośrednio do biura obsługi klienta operatora.

Ile kosztują kanały tematyczne nadawane przez Polsat?

Według danych Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom w 2019 r. Polsat podwyższył stawki dla operatorów sieci kablowych. Pełny pakiet kanałów Telewizji Polsat z wyłączeniem kanału Eleven, z którego można korzystać na kilku dekoderach w obrębie jednego gospodarstwa domowego, kosztuje obecnie ok. 4,63 zł. Wcześniejszy cennik zakładał cenę 2 zł.

Co więcej, operatorzy mogą wykupić także pojedyncze kanały oferowane przez Polsat. Jednak wyliczenia nie pozostawiają wątpliwości - jest to zdecydowanie mniej opłacalne. Business Insider Polska donosi, że sam Polsat Sport kosztuje 3,62 zł. Stawki, które Polsat zaproponował spółce Multimedia Polska, nie zostały ujawnione, jednak wiele wskazuje na to, że to właśnie kolejna podwyżka opłat mogła być powodem przerwania współpracy tych dwóch podmiotów.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Nowy podatek kolejnym ciosem w Polaków. Zapłacimy nawet kilkaset złotych więcej
  2. Zakaz przemieszczania się na Sylwestra nie dla wszystkich. Część Polaków uniknie karania nawet złapana
  3. Skorzystasz z pomocy od ZUS, a za parę lat pożałujesz? Niewiele osób zna fatalne konsekwencje
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News