Polacy w Szwecji okradają Polaków metodą na policjanta
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 11 Września 2019

Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda

Polacy do Szwecji jeżdżą coraz chętniej i coraz częściej. Ten kraj skandynawski jest bardzo otwarty, a Szwedzi gościnni. Uważać trzeba jedynie na rodaków. Ci czyhają bowiem na przyjezdnych z Polski, by w bezczelny sposób ich okraść.

Polacy w Szwecji powinni się mieć na baczności. Wszystko, niestety, przez naszych własnych rodaków. Jak bowiem donosi portal Interia, w Göteborgu grasuje szajka polskich oszustów, o czym szwwedkzich policjantów poinformowali oszukani Polacy. Okazuje się, że banda jest już funkcjonariuszom znana, a wcześniej grasowała na południowym wybrzeżu kraju i innych regionach.

Sposób, w jaki Polacy oszukują, jest iście bezczelny. Najpierw mają w książce telefonicznej wyszukiwać polskobrzmiących nazwisk, a następnie dzwonią do tak wyselekconowanych osób. Kiedy już się dodzwonią, przedstawiają się jako szwedzcy policjanci. Ostrzegają przed grasującą w okolicy bandą złodziei i proponują zdeponowanie w policyjnym sejfie kosztowności.

Płaca minimalna 4 tys. złotych. Zawody, które skorzystają najwięcejPłaca minimalna 4 tys. złotych. Zawody, które skorzystają najwięcejCzytaj dalej

Polacy w Szwecji okradają Polaków

Kiedy w końcu osoba wzięta przez nicn na cel się nabierze, umawiają się na przekazanie depozytu. Gdy już go odbiorą, znikają na dobre z pieniędzmi i kosztownościami. Prawdziwa szwedzka policja donosi, że o działalności szajki wie od lipca, ale wciąż nie może namierzyć oszustów. Ci natomiast rozkręcają się coraz bardziej - w ciągu jednego dnia policjanci dostają nawet po trzy telefony od oszukanych Polaków.

Anna Göransson, rzeczniczka policji z regionu zachodniego, przekazała, że najczęściej ofiarami Polaków padają kobiety, a szczególnie seniorki. Rzeczniczka ostrzega przed pochopną decyzją przekazania oszustom kosztowności. Jak podkreśliła, "policja nigdy nie przeprowadza takich rozmów" i nie składa takich propozycji.

Spiesz się, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy. Inaczej renta przepadnieSpiesz się, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy. Inaczej renta przepadnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News