Poczta Polska podała ważne terminy dotyczące przedświątecznych przesyłek
eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak
Autor Radosław Święcki - 13 Listopada 2020

Jeśli chcesz wysłać prezent na święta, lepiej się spiesz. Poczta Polska podała dwie ważne daty

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Poczta Polska ogłosiła terminy nadawania przesyłek zagranicznych. Kluczowe są tak naprawdę dwie daty. Jeśli planujecie przesłać prezent na święta osobie przebywającej poza granicami naszego kraju, musicie się pospieszyć.

Poczta Polska podaje przedświąteczne terminy

Jeśli chcesz wysłać prezent na święta bliskim przebywającym za granicą, lepiej się pospiesz. Poczta Polska przypomina w komunikacie prasowym o corocznym nasileniu ruchu pocztowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia, ale też zmianami spowodowanymi pandemią koronawirusa i zachęca Polaków do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześniej.

- Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas, a adresaci mogli się nimi cieszyć na święta – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

W komunikacie Poczta Polska nie tylko zachęca do wcześniejszego nadania świątecznych przesyłek za granicę, ale też zamieszcza sugerowany harmonogram. W przypadku priorytetowych przesyłek listowych spółka sugeruje, by zostały wysłane do 4 grudnia. Co istotne dotyczy to krajów europejskich. Ale jeśli chcemy nadać list do USA bądź innych krajów pozaeuropejskich, to jako maksymalny termin wskazano 27 listopada, czyli już za dwa tygodnie.

Podobnie wyglądają terminy dotyczące priorytetowych paczek pocztowych: kraje europejskie – do 4 grudnia br., USA i inne kraje pozaeuropejskie – do 27 listopada br.

Nieco inaczej wyglądają terminy dotyczące ekonomicznych paczek pocztowych. W przypadku krajów europejskich jako maksymalny termin podano 27 listopada. Jeśli zaś chodzi o USA i inne kraje pozaeuropejskie to jako maksymalny termin zasugerowano 20 listopada, czyli już następny piątek. Warto się zatem pospieszyć, jeśli chcemy, by nasza paczka dotarła za granicę na czas.

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
2. Mariusz Czajka twierdzi, że był oszukany przez Marylę Rodowicz. Dziś przez pandemię nie ma za co żyć, pomoże mu inna artystka
3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Poczta Polska przypomina w komunikacie, że w tym roku występują ograniczenia, co do krajów do których można nadawać przesyłki Pocztą Polską.

- Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów – tłumaczy spółka.

Gdzie można wysłać przesyłkę?

Przypomnijmy, że pod koniec października Poczta Polska poinformowała o rozszerzeniu możliwości wysyłania paczek zagranicznych o kolejne kraje

- Od 30 października br. Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów. Od dziś przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane w obrocie międzynarodowym klienci mogą wysyłać także do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz Republiki Południowej Afryki (RPA) – informowała wówczas spółka.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News