Marek Kuchciński musi zostać rozliczony ze swoich lotów - tak uważa większość Polaków
Autor Przemysław Terlecki - 12 Sierpnia 2019

Złe wieści dla PiS. Dymisja marszałka to dla Polaków za mało

Marek Kuchciński wciąż ma problem. Choć partii udało się załagodzić sprawę kontrowersyjnych lotów marszałka Sejmu, afera wcale się nie zakończyła. Tak sprawę oceniają Polacy, jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej.

Marek Kuchciński ostatnio znalazł się na pierwszych stronach gazet, kiedy udało się ujawnić jego nieodpowiedzialne wykorzystywanie samolotów i śmigłowców rządowych do własnych celów. Okazało się, że z rządowych pojazdów były już marszałek Sejmu utworzył coś na kształt własnej sieci taksówek powietrznych. Posłowie opozycji mówili nawet o oligarchizacji ze strony Kuchcińskiego.

Jak się zdania na temat sprawy wśród Polaków mają, zbadał w dniach 9-10 sierpnia IBRiS na zlecenie Dziennika Gazety Prawnej. Okazuje się, że dla Polaków dymisja marszałka to za mało. Aż 67% ocenia źle sposób wykorzysytwania przez marszałka rządowych pojazdów. Zgodnie z informacjami Forsal.pl, to jednak nie jest najgorsza wieść dla PiS. Polaków nie cieszy także rozwiązanie sprawy. 61% jest zdania, że dymisja marszałka nie zamyka sprawy. Jedynie 35% jest przeciwnego zdania.

Emerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą się dostać specjalną rekompensatęEmerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą się dostać specjalną rekompensatęCzytaj dalej

Marek Kuchciński

Należy jednak przyznać, że samą rezygnację marszałka dobrze przyjmuje 72% badanych. Nawet wśród wyborców PiS przy 55% wyborców, którzy twierdzą, że dymisja kończy sprawę, 42% jest zdania, że należy przeprowadzić szersze rozliczenie. Z kolei surowsi są wyborcy Platformy Obywatelskiej - 82% z nich jest zdania, że dymisja niczego nie kończy. PO upatruje w tym szansy, bo jeśli będzie drążyło temat, może skutecznie podkopać PiS przed wyborami.

Największa partia opozycyjna już zgłosiła się po pełen wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego oraz marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego. Otrzymany wykaz lotów Morawieckiego podaje jedynie rodzaj statku powietrznego, termin i trasę przelotu. Brak celu lotu, a także składu osobowego obecnego z premierem (a może i bez niego) na pokładzie. Zdaniem posła Macieja Kierwińskiego z PO, to kpina.

To jedna wielka kpina. Zwróciliśmy się na piśmie do ministra Dworczyka, że chcemy pełny wykaz lotów, z celami wizyt i osobami uczestniczącymi w lotach. Dziś wiemy tylko, dokąd latał premier Morawiecki, ale nie wiemy, po co, i czy również nie zrobił sobie korporacji taksówkowej z samolotów należących do państwa - podsumowuje poseł.

Masz konto w banku? Już za niedługo płatności kartą będą dużo trudniejsze i bardziej skomplikowaneMasz konto w banku? Już za niedługo płatności kartą będą dużo trudniejsze i bardziej skomplikowaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.