FOTO PAWEL KICOWSKI SUPER EXPRESS OSTRODA PIERWSZA WYLECZONA Z KORONAWIRUSA OSOBA OPUSCILA SZPITAL W OSTRODZIE. KOLEJNE OSOBY SA PRZYJMOWANE DO SZPITALA. KORONAWIRUS ZARAZA 27 /03/2020/ WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
AGENCJA SE/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Kwietnia 2020

GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii

Pielęgniarki w Polsce same liczą statystyki narażenia personelu medycznego na zakażenie koronawirusem. Rządowe dane nie oddają skali problemu - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Pielęgniarki: dane są przytłaczające

Pielęgniarki zwracają uwagę, że nigdzie nie można znaleźć oficjalnych danych na temat zakażeń koronawirusem i personelu medycznego. Ich zdaniem ma to przykryć niedobór sprzętu ochronnego dla medyków i złą organizację ich pracy.

Dorota Gardias, pielęgniarka z Forum Związków Zawodowych powiedziała w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”, że w związku z tym pielęgniarki same zbierają dane tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Otwarcie galerii, hoteli, żłobków przedszkoli. Premier podał datyOtwarcie galerii, hoteli, żłobków przedszkoli. Premier podał datyCzytaj dalej

Zakażonych pielęgniarek jest znacznie więcej

“GW” podaje, że z danych, jakie otrzymał Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wynika, że obecnie w kwarantannie przebywa 1655 pielęgniarek. U 487 pielęgniarek stwierdzono zakażenie koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewał

Ale Gardias twierdzi, że to nie są dokładne dane, ponieważ pochodzą tylko z tych miejsc, gdzie działają związki zawodowe. Zakażonych pielęgniarek w Polsce jest znacznie więcej. Statystyki nie uwzględniają pielęgniarek z domów opieki społecznej przy przychodni - pisze “GW”.

Pielęgniarki nie otrzymały pomocy od rządu

Pielęgniarki zwracają uwagę, że odpowiednie zabezpieczenie i praca w jednym ośrodku mogłyby powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa wśród personelu medycznego.

- Już na początku epidemii w Polsce apelowałam do ministra Łukasza Szumowskiego, aby pielęgniarki, szczególnie z oddziałów zakaźnych i szpitali jednoimiennych walczących z COVID-19, mogły pracować tylko w jednym miejscu, ale otrzymywać dodatki za utratę w innych placówkach, w których pracowały. Nie otrzymałam odpowiedzi - mówi “GW” Dorota Gardias.

Druzgocące informacje dotyczące OFE. Potężny spadek średniej emeryturyDruzgocące informacje dotyczące OFE. Potężny spadek średniej emeryturyCzytaj dalej

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morderstwo w Konstancinie. Koledzy zabili 16-letnią Kornelię?
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo pilny apel policji do Polaków. Ważne informacje przed weekendem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News