Kobieta straciła ponad 80 tys. zł
needpix.com
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Października 2019

Oszuści mają nowy sposób. Z łatwością zdzierają z Polaków dziesiątki tysięcy złotych

Oszustwo na policjanta to chętnie stosowana przez przestępców metoda wyłudzania pieniędzy. Małopolska policja poinformowała o kolejnym takim przypadku. Mieszkanka powiatu brzeskiego straciła 80 tys. złotych, po tym jak złodziej wmówił jej, że jej oszczędności są zagrożone - informuje portal Biznes.interia.pl.

Oszustwo na policjanta

Oszustwo na policjanta to jedna z metod wyłudzania pieniędzy, które złodzieje stosują ostatnio bardzo często. O kolejnej tego typu sprawie pisze portal Biznes.interia.pl. W środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował o przestępstwie. - “80 tys. zł straciła mieszkanka powiatu brzeskiego w Małopolsce, której oszust wmówił, że jej oszczędności bankowe są zagrożone. Kobieta założyła nowe konto i przelała na nie pieniądze, które chwilę później zniknęły” - powiedział Gleń.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Kobieta straciła fortunę

Oszust skontaktował się z 61-latką telefonicznie i przedstawił jako policjant. Powiedział, że grupa hakerów planuje przechwycić jej konto bankowe i zebrane przez emerytkę oszczędności są w niebezpieczeństwie, dlatego powinna jak najszybciej założyć inne konto.

- "Przestraszona i niczego nieświadoma kobieta wykonywała instrukcje oszusta. Założyła nowe konto, przelała pieniądze a dane do tego konta podała mężczyźnie. Wystarczyło niewiele czasu, aby 80 tysięcy złotych oszczędności ”wyparowało”. Kiedy kobieta opowiedziała o sytuacji mężowi, ten od razu zorientował się, że mają do czynienia z oszustwem. Oboje zgłosili się do brzeskiej komendy policji" - tak opisywał sytuację rzecznik policji.

14. emerytura nie dla każdego. Tysiące emerytów odciętych od świadczenia14. emerytura nie dla każdego. Tysiące emerytów odciętych od świadczeniaCzytaj dalej

Policja ostrzega przed oszustami

Funkcjonariusze proszą o czujność i rozwagę. Sebastian Gleń przypomina, że żaden funkcjonariusz policji nigdy nie powiadamia osób postronnych o podejmowanych czynnościach, nie prosi o hasła do konta. Nie ma też sytuacji, gdy policjanci odbierają lub przekazują jakiekolwiek pieniądze. Rzecznik małopolskiej policji zaleca, aby w sytuacji odebrania telefonu, podczas którego rozmówca przedstawi się jako policjant lub prokurator i zażąda przekazania pieniędzy to należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić sprawę. Policja apeluje też do młodych ludzi, aby ostrzegali swoich rodziców, dziadków, czy starsze osoby samotne przed takimi próbami oszustw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Chłopiec wysłał list do zmarłego taty. Kilka dni później listonosz przyniósł odpowiedź
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News