BiznesINFO.pl
telewizor-pilot-abonament RTV-iberion

Biznes Info

Ostatnie dni na skorzystanie ze specjalnej ulgi. Potem za abonament słono zapłacisz

5 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Abonament RTV możemy zapłacić na preferencyjnych wraunkach, ale mamy na to czas tylko do 25 stycznia 2022 r. Obowiązkowa opłata uiszczona za cały rok będzie dla nas tańsza.

KRRiT ustaliła, że opłata za abonament radiowo-telewizyjny w 2022 r. będzie takiej samej wysokości jak opłata z 2021 r., czyli 7,50 zł za jeden odbiornik radiowy miesięcznie i analogicznie 24,50 zł za telewizor.

Abonament RTV 2022 - ile będzie nas kosztował?

Jeżeli zdecydujemy się dokonać opłaty za swoje odbiorniki w jednej transzy, wtedy zamiast 90 zł (7,50 x 12) rocznie zapłącimy 81 zł. W przypadku telewizora będzie to 264,40 zł zamiast 294 zł. Zniżka będzie więc sięgała 10 proc. całej kwoty za radio lub telewizor.

Aby skorzystać z ulgi należy jednak zdążyć przed 25. stycznia, później stawki już nie będą promocyjne i nawet w przypadku zapłaty za cały rok z góry nie będziemy mogli skorzysać ze zniżki. Warto więc się spieszyć.

Abonament jest obowiązkowy

Abonament RTV jest opłatą obowiązkową i z założenia ustawy powienien być płacony z góry. Ustawodawca w swojej pomyślności umożliwia jednak opłaty miesięczne opłaty ratalne, które należy uiszczać na poczcie.

Jeżeli wchodzimy w posiadanie telewizora lub odbiornika radiowego jesteśmy zobowiązani do zgłoszenia urządzenia na poczcie w ciągu 14 dni od zakupu. Co najbardziej absurdalne, abonament jest obowiązkowy również w przypadku gdy telewizor kupujemy np. tylko do korzystania z internetowych platform takich jak Netlfix czy HBO GO. Brak umowy na telewizję kablową nie zwalnia nas z niepłacenia abonamentu.

Jeżeli zaś w umowie na telewizję kablową mamy "pakiet z kanałami telewizji publicznej, na które to abonament jest uiszczaany, to również nie oznacza, że w opłacie do dostarczyciela usług zawarty jest abonament.

Kara za niezapłacenie abonamentu, to 735 zł.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Donald Tusk złożył wniosek o unijną emeryturę. Świadczenie będzie naprawdę pokaźne

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Ukraiński rząd odpowiedział Franciszkowi na słowa o "szczekaniu" NATO. Papież ma materiał do przemyślenia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Fidżi także dopiekło Rosjanom. Sąd na wyspach wydał wyrok na majątek oligarchy

Czytaj więcej >
samolot

Polska i Świat

PAŻP i ZZKRL podpisali porozumienie. Początek restrukturyzacji przed nami

Czytaj więcej >
Prezes NBP ze specjalną nagrodą, którą przyznał sobie de facto sam

Polska i Świat

Kto prezesem NBP? Prezydent Andrzej Duda ma kandydata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ambasador Rosji w USA ogłosił zaskakującą decyzję. Amerykańskie media przypominają także o Polsce

Czytaj więcej >