Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Osiedle dla katolików powstaje pod Warszawą. Każdy dom ma patrona, będzie też piec do pieczenia chleba
Radosław Święcki
Radosław Święcki 20.06.2021 02:00

Osiedle dla katolików powstaje pod Warszawą. Każdy dom ma patrona, będzie też piec do pieczenia chleba

Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików
EastNews/Zofia i Marek Bazak

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ma mieć swojego patrona, zaś na osiedlu obecna ma być m.in. kapliczka, ale też piec chlebowy. Wiemy kiedy na tym wyjątkowym osiedlu zamieszkają pierwsi mieszkańcy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików

  • Kiedy wprowadzą się tam pierwsi mieszkańcy

  • Jakie przewidziano dla nich atrakcje

Powstaje osiedle dla katolików

Niedawno informowaliśmy o powstającym na Śląsku osiedl na którym będą mogły zamieszkać wyłącznie osoby bezdzietne, tymczasem okazuje się, że w podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolickich rodzin.

Osiedle "Przystań" jak informują jego twórcy ma być odpowiedzią na " rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga".

Osiedla składające się z domów jednorodzinnych usytuowane będzie w zielonej, spokojnej okolicy. Przyciągać ma ono z jednej strony rekreacyjnym otoczeniem terenów Wisły i jezior: (Fabrycznego i Dziekanowskiego), a także Puszczy Kampinoskiej, a z drugiej strony bliskością Warszawy.

Osiedle będą tworzyć budynki jednorodzinne, głównie o charakterze zabudowy bliźniaczej. Pierwszy etap obejmować będzie 32 lokale położone w północnej części inwestycji, podczas gdy następne będą powstawały w kierunku ulicy Wiślanej. Powstać ma tam m.in. punkt przedszkolny, plac zabaw czy klubik dziecięcy.

Na osiedlu - jak podaje serwis nowawarszawa.pl - pojawić ma się również kapliczka, przy której mieszkańcy będą modlić się np. podczas nabożeństw majowych, ale też piec chlebowy.

Każdy dom mieszczący się na osiedlu dla katolików będzie miał swojego świętego patrona, m.in. Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszko, św. Faustyny Kowalskiej, czy św. Maksymiliana Kolbe. - Naszą wizją było stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią - podkreślają twórcy osiedla.

Pierwsi mieszkańcy będą mogli pojawić się na osiedlu w kwietniu przyszłego roku. Właśnie w tym terminie zaplanowano zakończenie pierwszego etapu inwestycji.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Warszawa