BiznesINFO.pl

EastNews/Zofia i Marek Bazak

Osiedle dla katolików powstaje pod Warszawą. Każdy dom ma patrona, będzie też piec do pieczenia chleba

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ma mieć swojego patrona, zaś na osiedlu obecna ma być m.in. kapliczka, ale też piec chlebowy. Wiemy kiedy na tym wyjątkowym osiedlu zamieszkają pierwsi mieszkańcy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików

  • Kiedy wprowadzą się tam pierwsi mieszkańcy

  • Jakie przewidziano dla nich atrakcje

Powstaje osiedle dla katolików

Niedawno informowaliśmy o powstającym na Śląsku osiedl na którym będą mogły zamieszkać wyłącznie osoby bezdzietne, tymczasem okazuje się, że w podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolickich rodzin.

Osiedle "Przystań" jak informują jego twórcy ma być odpowiedzią na " rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga".

Osiedla składające się z domów jednorodzinnych usytuowane będzie w zielonej, spokojnej okolicy. Przyciągać ma ono z jednej strony rekreacyjnym otoczeniem terenów Wisły i jezior: (Fabrycznego i Dziekanowskiego), a także Puszczy Kampinoskiej, a z drugiej strony bliskością Warszawy.

Osiedle będą tworzyć budynki jednorodzinne, głównie o charakterze zabudowy bliźniaczej. Pierwszy etap obejmować będzie 32 lokale położone w północnej części inwestycji, podczas gdy następne będą powstawały w kierunku ulicy Wiślanej. Powstać ma tam m.in. punkt przedszkolny, plac zabaw czy klubik dziecięcy.

Na osiedlu - jak podaje serwis nowawarszawa.pl - pojawić ma się również kapliczka, przy której mieszkańcy będą modlić się np. podczas nabożeństw majowych, ale też piec chlebowy.

Każdy dom mieszczący się na osiedlu dla katolików będzie miał swojego świętego patrona, m.in. Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszko, św. Faustyny Kowalskiej, czy św. Maksymiliana Kolbe. - Naszą wizją było stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią - podkreślają twórcy osiedla.

Pierwsi mieszkańcy będą mogli pojawić się na osiedlu w kwietniu przyszłego roku. Właśnie w tym terminie zaplanowano zakończenie pierwszego etapu inwestycji.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Finanse

Straż Graniczna załapała się na prezent wart 20 mln zł. Funkcjonariusze mają się z czego cieszyć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]