Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Na rynku są od 72 lat, pandemia może zakończyć ich historię. Kultowa warszawska marka na skraju
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 19.11.2020 01:00

Na rynku są od 72 lat, pandemia może zakończyć ich historię. Kultowa warszawska marka na skraju

Oranżada tradycyjna - przed producentem kultowego napoju stoi widmo bankructwa
Wikimedia/Alina Zienowicz Ala z

Oranżada tradycyjna - kultowy napój Warszawiaków

Oranżada tradycyjna to topowy produkt firmy “Ronisz” produkowany nieustannie od 1948 roku “według starej, sprawdzonej i uznanej receptury”.

Początkowo zakład produkcyjny mieścił się przy ul. Zagójskiej 27/29. Po 32 latach został przeniesiony a ul. Podolską 28 na skraju Rezerwatu Przyrody - Olszynki Grochowskiej na czystych, nieskażonych przemysłem terenach z własnym ujęciem wody.

Butelka oranżady tradycyjnej była nieodłącznym elementem każdego wyjścia na równie kultowe Rurki z Wiatraka, które także znalazły się w tragicznej sytuacji. Stojąca na skraju bankructwa cukiernia również zdecydowała się zaapelować do miłośników warszawskich słodkości o pomoc. Okazało się, że na mieszkańców warszawskiego Grochowa można liczyć, ponieważ niedługo potem mieszkańcy zaczęli przychodzić na pyszne rurki.

W związku z wprowadzanymi obostrzeniami, które odbiły się najbardziej m.in. na branży gastronomicznej, "Ronisz", firma z ponad 70-letnią tradycją może upaść, uniemożliwiając tym samym kolejnym pokoleniom spróbowania tak ważnego dla Warszawy napoju.

Kiedy 24 października niezwykle brutalne obostrzenia dotknęły całą branżę gastronomiczną, wiele pubów, restauracji, czy barów musiało całkowicie zmienić sposób sprzedaży. Nie każdemu się to udało, ponadto przy sprzedaży na wynos zmalał popyt na napoje, co doprowadziło do tragicznego położenia zakładu produkującego Oranżadę tradycyjną, dlatego też producent postanowił zwrócić się o pomoc do swoich klientów na Facebooku.

1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych2. Anita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromy3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

Kultowa oranżada tradycyjna za śmiesznie niską cenę

Firma Ronisz produkująca oranżadę, zdecydowała się wziąć sprawę w swoje ręce. Zachęca wszystkich, by przyjeżdżali do zakładu, gdzie Oranżadę tradycyjną można kupić w śmiesznie niskiej cenie.

“Kochani! Nastały ciężkie czasy dla branży gastronomicznej. Dla nas zamknięcie restauracji jest dużym ciosem, bo straciliśmy bardzo wielu naszych odbiorców, za których mocno trzymamy kciuki! Produkujemy napoje już wiele, wiele lat i chcielibyśmy robić to nadal. Oranżada czeka na Was u Nas w Wytwórni! Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie smak dzieciństwa, albo pokazać go Swoim dzieciom a przy okazji wspomóc lokalne przedsiębiorstwo to zapraszamy bezpośrednio do nas ul. Podolska 28 (róg Szaserów) Praga Południe, Warszawa” - apeluje zakład Ronisz.

Skrzynka 20 sztuk oranżady o pojemności 0,33 l kosztuje 19 zł (plus 17 zł kaucji za butelki). Cena jest śmiesznie niska, zwłaszcza jeśli porównamy ją z innymi słodkimi napojami dostępnymi na rynku, takimi jak np. Coca-Cola.

Firma zaznaczyła, że płatności przyjmowane są jedynie w postaci gotówki. Na miłośników warszawskich słodkości zakład będzie czekał od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-14.30.

Na odzew ze strony Warszawiaków nie trzeba było długo czekać. Niedługo po wystosowanym apelu, firma napisała na swoim profilu na Facebooku podziękowania:

 - Chcemy Wam przede wszystkim napisać "DZIĘKUJEMY!" Odwiedziliście nas, spowodowaliście, że pracujemy więcej z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy za każdego klienta, za każde dobre słowo i każde "powodzenia" jakie usłyszeliśmy - napisano na facebooku.

Tagi: Warszawa