Olej ryżowy
pixabay.com
Autor Radosław Święcki - 24 Maja 2020

Olej wycofany po inspekcji, sanepid alarmuje. Pod żadnym pozorem go nie używaj, już wycofują go ze sklepów

Partia produktu "Rizi Olej z ryżu" o numerze RBHSSC11A decyzją rządu została wycofana ze sprzedaży – informuje Wirtualna Polska. W feralnej partii oleju stwierdzono m.in. przekroczenie dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych.

Uwaga na olej!

Uwaga na „Rizi Olej z ryżu” w opakowaniu 500 ml o numerze RBHSSC11A. Jeśli jesteście w posiadaniu tego produktu, to pod żadnym pozorem go nie używajcie.

Ten kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegTen kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegCzytaj dalej

Sanepid informuje, że na podstawie badań przeprowadzonych przez swój niemiecki odpowiednik, w partii oleju stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. Feralna partia – jak podaje Wirtualna Polska - zawiera również bardzo wysoki poziom oleju mineralnego, w tym węglowodorów aromatycznych i węglowodorów nasyconych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwa

Estry to – jak przypomina „Fakt” organiczne związki chemiczne, które są produktem procesu kondensacji kwasów i alkoholi lub fenoli. Estry glicydowe kwasów tłuszczowych to zanieczyszczenia które powstają w czasie procesu dezodoryzacji (usuwania niepożądanego zapachu) oleju jadalnego. Komisja Europejska, na podstawie opracowań naukowców, uznała, że glicyd jest związkiem genotoksycznym i rakotwórczym.

Niepokojące wieści z USA. Administracja Donalda Trumpa rozważa testy broni nuklearnej, pierwszy raz od 28 latNiepokojące wieści z USA. Administracja Donalda Trumpa rozważa testy broni nuklearnej, pierwszy raz od 28 latCzytaj dalej

Decyzje o wycofaniu oleju ze sprzedaży podjął już polski rząd. Sanepid zaś zapewnia, że nadzoruje proces wycofywania produktu z polskich sklepów.

Olej wyprodukowano w Tajlandii, a jego importerem jest holenderska firma Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading, która poinformowała już swoich odbiorców o problemach dotyczących produktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  2. Zwiększa ryzyko śmierci przy COVID-19. Naukowcy z Nowego Jorku dokonali ważnego odkrycia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News