BiznesINFO.pl
Biznes Info ważne

biznesinfo.pl

Obostrzenia mogą powrócić dla niezaszczepionych. Prof. Simon ostrzega przed tysiącami zgonów

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Obostrzenia mogą wrócić. Wszystko wskazuje na to, że w kręgach rządowych istnieje parcie, aby wprowadzić obostrzenia dla osób zaszczepionych. Ujawnił to prof. Krzysztof Simon, który na początku listopada 2020 roku został doradcą premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie walki z COVID-19.

Jeśli spojrzeć na inne kraje Europy, można mieć słuszne wrażenie, że zaostrza się polityka wobec szczepień i niezaszczepionych. W celu walki z pandemią kolejne władze decydują się na ograniczenie swobody w przestrzeni publicznej. W końcu prezydent Emmanuel Macron zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Podobne kroki zamierzają niebawem podjąć Grecja oraz Hiszpania. Niewątpliwie w ślad za nimi pójdą kolejne kraje Europy, które już zawczasu będą chciały przygotować się na czwartą falę czyhającą na jesieni. Możliwe, że do tego grona dołączy i Polska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obostrzenia dla niezaszczepionych kontrowersyjne i bez poparcia

Skąd takie przypuszczenia? Zapytany przez Wirtualną Polskę o sprawę podejścia do szczepień prof. Krzysztof Simon powiedział jednoznacznie, że mimo protestów, które z pewnością takie decyzje by wywołały, warto wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych. Ta informacja nie przesądza jeszcze o zapadnięciu takich decyzji, ale z pewnością pokazuje, jakie pomysły padają na naradach z premierem.

- Ja wiem, że będą protesty i otrzymam za to kolejne wyzwiska. Ja gwiżdżę na to, proszę pana - mówił prof. Krzysztof Simon w rozmowie z Wirtualną Polską.

Doradca premiera wskazał, że rozwiązanie takie nie znajduje na razie w rządzie poparcia. Podkreślił jednak, że cały czas jest dyskutowane, a rząd musi podjąć jakąś decyzję. Niemożliwe jest bowiem zaszczepienie całego społeczeństwa, ale zachęcać trzeba.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >