Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Obostrzenia mogą powrócić dla niezaszczepionych. Prof. Simon ostrzega przed tysiącami zgonów
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:26

Obostrzenia mogą powrócić dla niezaszczepionych. Prof. Simon ostrzega przed tysiącami zgonów

Biznes Info
biznesinfo.pl

Obostrzenia mogą wrócić. Wszystko wskazuje na to, że w kręgach rządowych istnieje parcie, aby wprowadzić obostrzenia dla osób zaszczepionych. Ujawnił to prof. Krzysztof Simon, który na początku listopada 2020 roku został doradcą premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie walki z COVID-19.

Jeśli spojrzeć na inne kraje Europy, można mieć słuszne wrażenie, że zaostrza się polityka wobec szczepień i niezaszczepionych. W celu walki z pandemią kolejne władze decydują się na ograniczenie swobody w przestrzeni publicznej. W końcu prezydent Emmanuel Macron zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Podobne kroki zamierzają niebawem podjąć Grecja oraz Hiszpania. Niewątpliwie w ślad za nimi pójdą kolejne kraje Europy, które już zawczasu będą chciały przygotować się na czwartą falę czyhającą na jesieni. Możliwe, że do tego grona dołączy i Polska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obostrzenia dla niezaszczepionych kontrowersyjne i bez poparcia

Skąd takie przypuszczenia? Zapytany przez Wirtualną Polskę o sprawę podejścia do szczepień prof. Krzysztof Simon powiedział jednoznacznie, że mimo protestów, które z pewnością takie decyzje by wywołały, warto wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych. Ta informacja nie przesądza jeszcze o zapadnięciu takich decyzji, ale z pewnością pokazuje, jakie pomysły padają na naradach z premierem.

- Ja wiem, że będą protesty i otrzymam za to kolejne wyzwiska. Ja gwiżdżę na to, proszę pana - mówił prof. Krzysztof Simon w rozmowie z Wirtualną Polską.

Doradca premiera wskazał, że rozwiązanie takie nie znajduje na razie w rządzie poparcia. Podkreślił jednak, że cały czas jest dyskutowane, a rząd musi podjąć jakąś decyzję. Niemożliwe jest bowiem zaszczepienie całego społeczeństwa, ale zachęcać trzeba.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]