Nowe obostrzenia już w przyszłym tygodniu.
Flickr/Lukas Plewnia, (CC BY-SA 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Września 2020

Minister zdrowia potwierdził. Będą nowe obostrzenia

Minister zdrowia chce zaproponować nowe obostrzenia. Rosnąca liczba przypadków doprowadziła do tego, że niezbędne jest wprowadzenie nowych zasad dotyczących funkcjonowania w strefach czerwonych i żółtych. Na jakie obostrzenia musimy się przygotować?

Nowe obostrzenia

Rzecznik resortu zdrowia zapowiedział, że w strefach, gdzie przypadki zachorowań występują najczęściej najprawdopodobniej zostaną wprowadzone nowe obostrzenia.

- Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów - wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz cytowany przez PAP.
Nowe zasady dotyczące spotkań mają być przedstawione w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie będą dotyczyć większych zgromadzeń. Rzecznik zdradził, że w dalszym ciągu trwają narady ze specjalistami.

Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiemIle zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiemCzytaj dalej

Rzecznik ministerstwa podał także, że tym razem nie chodzi o tworzenie się ognisk zachorowań. Rekordowe liczby zakażeń są wynikiem powrotu do normalności, faktu, że wiele osób wróciło z pracy zdalnej do biura. Tłumy w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu także nie pozostały bez wpływu na sytuację epidemiologiczną, nie mówiąc już o ponownym uruchomieniu szkół.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Rekordy zachorowań

Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem. Ostatnia doba przyniosła najwyższą liczbę zachorowań jak do tej pory - 1587 przypadków pobijając tym samym poprzedni rekord ustanowiony wczoraj o 450 zakażeń.

Nowa decyzja w sprawie zakazu lotów. Zmiany wejdą w życie już 30 wrześniaNowa decyzja w sprawie zakazu lotów. Zmiany wejdą w życie już 30 wrześniaCzytaj dalej

Już wczoraj ministerstwo informowało o tym, że do powiatów objętych zwiększoną iczbą obostrzeń sanitarnych dołączyło 10 kolejnych.

W dwóch powiatach: głubczyckim i kartuskim liczba zachorowań wzrosła, dlatego przemieniono je ze stref żółtych w strefy czerwone. Do strefy żółtej wpisano 19 powiatów, a kolejne dziesięć znalazło się w tzw. strefie alertowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem
Sensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoSensacyjne odkrycie górników. Natknęli się na nie zupełnie przypadkowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News