BiznesINFO.pl
nowe obostrzenia

Fot. Jakub Kaminski/East News

Obostrzenia wydłużone do 28 marca. Minister ogłosił też lockdown w kolejnym województwie

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Obostrzenia w Polsce po raz kolejny zostały poddane aktualizacji. O nowej strategii walki z pandemią poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej. Niektóre województwa mają powody do obaw.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są nowe obostrzenia

  • Które regiony zmagają się z najtrudniejszą sytuacją epidemiczną

  • Jaka jest perspektywa wzrostów zachorowań na koronawirusa w Polsce

Obostrzenia na Warmii i Mazurach do zmiany

Obostrzenia to nieodłączny element walki z pandemią, który podlega nieustannej aktualizacji. Polska mierzy się z przyrostem zachorowań na koronawirusa od ponad tygodnia. Tylko dzisiaj odnotowano 15 829 nowych przypadków infekcji. To trzeci dzień z rzędu, w których dzienny wzrost zachorowań przekroczył próg 15 tys.

- Tempo rozwoju trzeciej fala się rozpędza, a udział mutacji brytyjskiej za 21 dni to 25 proc. - oznajmił w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dlatego też rząd postanowił zmienić pandemiczne zasady.

Pierwsza modyfikacja, o której poinformował Adam Niedzielski, to zmiana w zakresie edukacji w województwie warmińsko-mazurskim. Placówki będą pracowały nie w trybie zdalnym, a w trybie hybrydowym.

Pozostałe obostrzenia w tym regionie pozostają bez zmian. Co najmniej do 20 marca zamknięte pozostają galerie handlowe, baseny, hotele i kina.

Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Niepokojąca sytuacja epidemiczna ma miejsce w 6 innych regionach, w których liczba nowych przypadków koronawirusa przewyższa średnią krajową. Są to województwa: pomorskie, mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie.

Jednak rząd zdecydował się na nowe obostrzenia tylko w województwie pomorskim, które jest aktualnie drugim najbardziej zapalnym punktem na epidemicznej mapie Polski. Od 13 marca Pomorze będzie zmagało się z identycznymi restrykcjami, jak Warmia i Mazury, czyli dołączy do czerwonej strefy. - Hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny będą zamknięte. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym - poinformował Niedzielski.

Sytuacja w województwach: mazowieckim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i podkarpackim będzie na bieżąco monitorowana. - Apeluję, żeby przestrzegać zasad bezpieczeństwa – mówił minister zdrowia.

Decyzją rządu dotychczasowe obostrzenia w pozostałych regionach kraju zostaną wydłużone do 28 marca. - Jesteśmy w sytuacji trudnej. Należy się spodziewać, że w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z sytuacją, że zostanie przekroczony poziom 18 tysięcy zachorowań bądź więcej - alarmował Niedzielski.

Tagi:

ObostrzeniaKoronawirusminister zdrowia

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >