Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > nk.pl kończy działalność. Po 15 latach serwis znika na dobre
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 27.05.2021 02:00

nk.pl kończy działalność. Po 15 latach serwis znika na dobre

pixabay, Pixelkult
pixabay, Pixelkult

Nk.pl odchodzi w zapomnienie. Portal społecznościowy, który przez lata był wizytówką polskiej strony mediów społecznościowych, kończy działalność 27 lipca br. Nk.pl zapowiedziało, że profile wszystkich użytkowników zostaną usunięte.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są szczegóły wygaszenia nk.pl

  • Czym jest nk.pl

Nk.pl znika z internetu

Axel Springer Polska, czyli administrator serwisu nk.pl poinformował, że portal 27 lipca br. zakończy swoją działalność. Od 26 maja nie można już założyć nowego konta na nk.pl, a użytkownicy mający wykupione płatne subskrypcje mogą z nich wciąż korzystać, ale także wystąpić z wnioskiem o zwrot niewykorzystanych środków.

Fani gier w serwisie nk.pl mogą być spokojni. Zostaną one przeniesione na inne portale administratora medium. Warto odnotować, że stan gry pozostanie niezmieniony, więc nie będzie konieczne zaczynanie swojej przygody od początku.

Trwale zostaną usunięte dane użytkowników nk.pl. Usuwanie danych osobowych użytkowników może potrwać nieco dłużej niż data zamknięcia portalu. W przypadku osób ubiegających się o zwrot środków, dane zostaną przetrzymane dłużej.

Portal nk.pl, czyli nasza-klasa.pl to polski portal społecznościowy stworzony przez czterech studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasza Klasa działała od 2006 r. i swoją żywotnością przebiła nawet popularne niemal dekadę temu grono.net [również polski portal społecznościowy - red.]

Początkowo nk.pl miało służyć do znajdowania znajomych z dawnych ław szkolnych. Dzięki temu zainteresowani mogli ze sobą korespondować oraz umawiać się na spotkania klasowe. Nk.pl zostało wyparte przez amerykańskiego Facebooka, ale niewątpliwie pozostanie prawdziwą perłą, która większość Polaków wprowadziła w meandry mediów społecznościowych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]