BiznesINFO.pl
Ważne, biznesinfo

BiznesInfo

NIK ma sprawdzić nieprawidłowości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

12 Października 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Liderka Związkowej Alternatywy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Ilona Garczyńska skierowała wniosek do Najwyższej Izby Kontroli odnośnie nieprawidłowości w ZUS. Instytucji zarzuca się m.in.: mobbing czy marnotrawstwo środków publicznych.

We wtorek, 12 października o 17.00 w Sejmie odbędzie się Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, na którym ma być obecna prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska. Przedstawiciele Związkowej Alternatywy będą obecni na obradach i chcą zadać pani prezes pytania odnośnie nieprawidłowości w ZUS.

ZUS już ogłosił wielkie zmiany. Dotyczą olbrzymiej części Polaków

ZUS: duże zmiany w zasiłkach od 2022 roku

CZYTAJ DALEJ

Związkowcy zarzucają ZUSowi m.in.: zmiany systemów informatycznych bez przetargu, zatrudnianie na kluczowych stanowiskach osób bez kompetencji, nierówne płace za tę samą pracę, mobbing, przydzielanie pracownikom obowiązków ponad ich możliwości, marnotrawienie środków publicznych, odmowę udzielania informacji publicznej przez władze ZUS.

ZUS

Mama 4 plus. Aby dostać matczyną emeryturę trzeba spełnić kilka warunków

CZYTAJ DALEJ

ZUS spotka się ze związkowcami

15 października odbędzie się natomiast spotkanie władz ZUS-u ze Związkową Alternatywą odnośnie otwartego sporu zbiorowego. Kluczowym postulatem Związkowej Alternatywy jest podwyżka wynagrodzeń pracowników ZUS o 60 proc.

– W dotychczasowych rozmowach władze ZUS-u nie godziły się na podjęcie z nami negocjacji na ten temat. Po konsultacjach z naszymi prawnikami uznaliśmy, że odmawiając podjęcia rozmów na temat przedmiotu sporu zbiorowego, ZUS łamie prawo, a ponadto daje nam zielone światło do referendum strajkowego. Wnioski w tej sprawie przekażemy władzom Zakładu na spotkaniu 15 października – podkreślają przedstawiciele Związkowej Alternatywy .

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Zerowy PIT nie dla wszystkich rodziców

Czytaj więcej >
Iberion

Polska i Świat

20 tys. zł na niepełnosprawne dziecko. Rząd nadal nie ma rozwiązania

Czytaj więcej >
Screen z filmu

Polska i Świat

Netflix nie zapłacił twórcom serialu „Ranczo”. Bo nie musiał

Czytaj więcej >
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Polska i Świat

Zmiany w fotowoltaice. Rząd PiS chce zmiany prawa

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polska i Świat

Andrzej Duda wyremontuje swoje rezydencje za miliony

Czytaj więcej >
east news

Polska i Świat

Węgiel stał się towarem deficytowym. Zaczyna go brakować

Czytaj więcej >