BiznesINFO.pl
Niemcy rozważają wprowadzenie obowiązkowych testów dla wracających zza granicy.

pikist

Szykuje się nakaz testów dla osób wracających do kraju? Nasi sąsiedzi przerażeni wzrostem dobowej liczby nowych zakażeń

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

W związku ze spodziewaną drugą falą epidemii koronawirusa, która prawdopodobnie nadejdzie jesienią, Niemcy rozważają zastosowanie rygorystycznych środków prewencyjnych, które pomogą opanować sytuację w kraju i zapobiegną nadmiernemu wzrostowi zachorowań.

Niemcy przerażeni wzrostem liczby zachorowań

Niemcy z niepokojem spoglądają w przyszłość w obliczu spodziewanej drugiej fali epidemii koronawirusa. Kolejna, jesienna fala zachorowań może być trudniejsza do opanowania niż to miało miejsce dotychczas, bo zagrożeniem - oprócz COVID-19 - będzie także regularnie powracająca epidemia grypy. W związku z tym Niemcy już teraz opracowują strategie działania prewencyjnego, które ma zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa. Helge Braun, szef biura kanclerz Angeli Merkel, twierdzi, że rząd jest zaniepokojony wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa odnotowywanych w ciągu doby, jednak władze powinny stosunkowo szybko znaleźć środki zaradcze na ten stan rzeczy. Dodał również, że jesienią sytuacja pandemiczna może być trudniejsza do opanowania niż latem. Z tego względu konieczne jest podjęcie działań prewencyjnych już teraz.

Jak wiele zachorowań odnotowały ostatnio Niemcy? Jak dowiadujemy się z portalu wnp.pl, w poniedziałek (27.07) Instytut im. Roberta Kocha poinformował o 340 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Nie odnotowano jednak żadnych ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii Niemcy potwierdziły 205 609 zakażeń koronawirusem w kraju, 9118 osób zmarło, a  ok. 190 400 ozdrowiało. Najwięcej przypadków odnotowano w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

Czy Niemcy wprowadzą testy dla podróżnych wracających do kraju?

Jak donosi portal wnp.pl, wśród rozwiązań, na które mogą zdecydować się Niemcy w związku z aktualnym i spodziewanym wzrostem zachorowań, jest wprowadzenie obowiązkowych testów na koronawirusa dla podróżnych wracających do kraju zza granicy. Może to powstrzymać powstawanie nowych ognisk zakażeń. Jak podaje Deutsche Welle, w piątek (24.07) berlińska senator Dilek Kalayci z SPD zapowiedziała stworzenie na niemieckich lotniskach stacji kontrolnych, przy których będzie można poddać się dobrowolnemu testowi na obecność koronawirusa. Podróżnych wracających do Niemiec z obszarów ryzyka w dalszym ciągu obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Z kolei minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział, że w przyszłości pojawi się możliwość, aby każdy podróżny przeszedł test na obecność koronawirusa w ciągu trzech dni od powrotu do kraju.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >