W Niemczech powstanie więcej Pijalni Wódki i Piwa
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Października 2019

Popularna polska sieć gastronomiczna dokonuje ekspansji na rynek niemiecki

Pijalnia Wódki i Piwa w Berlinie to dopiero początek. Mex Polska zamierza jeszcze odważniej wejść na rynek niemiecki. Firma planuje ekspansję poza Berlinem. Pijalnie Wódki i Piwa mają pojawić się w innych niemieckich miastach.

Niemcy mają pierwszą Pijalnię Wódki i Piwa

Pijalnie Wódki i Piwa są bardzo popularne w Polsce. Obecnie w naszym kraju jest 30 lokali sieci. Niedawno pierwsza taka knajpa została otwarta w Berlinie. Jednak na tym nie koniec. Polska sieć zamierza jeszcze odważniej wejść na rynek naszych zachodnich sąsiadów i otworzyć więcej lokali w innych niemieckich miastach.

- Projekt Pijalnia Wódki i Piwa w Polsce dał wiele spostrzeżeń o tym, jak ten koncept jest odbierany przez zagranicznych klientów. Doszliśmy do wniosku, że koncept się sprawdza i że warto spróbować się otworzyć na świat - tłumaczy Paweł Kowalewski, prezes Mex Polska, cytowany przez portal money.pl.

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówMożesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówCzytaj dalej

Niemcy będą mieć więcej polskich barów

Firma wybrała na początek swojej zagranicznej ekspansji Niemcy. Lokal, który został otwarty w Berlinie, wygląda identycznie jak te polskie. Są w nim też polskie produkty, m.in. piwo. W stolicy Niemiec działa od około tygodnia i mieści się na jednej z najbardziej popularnych ulic z szeroką ofertą gastronomiczną.

Prezes firmy zapowiada, że celem działalności w Berlinie jest utrzymanie marż na tym samym poziomie co w Polsce. Jednocześnie zaznacza, że u naszych zachodnich sąsiadów obroty mogą być dwa razy większe, ale dotyczy to też kosztów jej prowadzenia.

Tysiące Polaków odciętych od 500 plus. Ty także możesz mieć problemTysiące Polaków odciętych od 500 plus. Ty także możesz mieć problemCzytaj dalej

Niemcy to dopiero początek

Firma planuje początkowo otwierać własne lokale, a w przyszłości wprowadzić formułę franczyzy. Jednocześnie spółka poinformowała, że zainteresowanie otwarciem lokali wyrazili też potencjalni partnerzy z Holandii, Włoch i Czech.

Według szacunków firmy do końca roku sieć Pijalni Wódki i Piwa będzie liczyć 36 nowych placówek.

Mex Polska to spółka zarządzająca lokalami gastronomicznymi. Firma jest właścicielem takich konceptów gastronomicznych jak sieć “Pijalnia Wódki i Piwa”, resturacje “The Mexican” czy naleśnikarnie “Pankejk”. Grupa jest notowana na giełdzie od 2012 roku.

Kaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieKaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Nowe doniesienia w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawnia szczegóły przesłuchania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News