BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Popularna polska sieć gastronomiczna dokonuje ekspansji na rynek niemiecki

3 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Pijalnia Wódki i Piwa w Berlinie to dopiero początek. Mex Polska zamierza jeszcze odważniej wejść na rynek niemiecki. Firma planuje ekspansję poza Berlinem. Pijalnie Wódki i Piwa mają pojawić się w innych niemieckich miastach.

Niemcy mają pierwszą Pijalnię Wódki i Piwa

Pijalnie Wódki i Piwa są bardzo popularne w Polsce. Obecnie w naszym kraju jest 30 lokali sieci. Niedawno pierwsza taka knajpa została otwarta w Berlinie. Jednak na tym nie koniec. Polska sieć zamierza jeszcze odważniej wejść na rynek naszych zachodnich sąsiadów i otworzyć więcej lokali w innych niemieckich miastach.

 - Projekt Pijalnia Wódki i Piwa w Polsce dał wiele spostrzeżeń o tym, jak ten koncept jest odbierany przez zagranicznych klientów. Doszliśmy do wniosku, że koncept się sprawdza i że warto spróbować się otworzyć na świat - tłumaczy Paweł Kowalewski, prezes Mex Polska, cytowany przez portal money.pl.

Niemcy będą mieć więcej polskich barów

Firma wybrała na początek swojej zagranicznej ekspansji Niemcy. Lokal, który został otwarty w Berlinie, wygląda identycznie jak te polskie. Są w nim też polskie produkty, m.in. piwo. W stolicy Niemiec działa od około tygodnia i mieści się na jednej z najbardziej popularnych ulic z szeroką ofertą gastronomiczną.

Prezes firmy zapowiada, że celem działalności w Berlinie jest utrzymanie marż na tym samym poziomie co w Polsce. Jednocześnie zaznacza, że u naszych zachodnich sąsiadów obroty mogą być dwa razy większe, ale dotyczy to też kosztów jej prowadzenia.

Niemcy to dopiero początek

Firma planuje początkowo otwierać własne lokale, a w przyszłości wprowadzić formułę franczyzy. Jednocześnie spółka poinformowała, że zainteresowanie otwarciem lokali wyrazili też potencjalni partnerzy z Holandii, Włoch i Czech. 

Według szacunków firmy do końca roku sieć Pijalni Wódki i Piwa będzie liczyć 36 nowych placówek.

Mex Polska to spółka zarządzająca lokalami gastronomicznymi. Firma jest właścicielem takich konceptów gastronomicznych jak sieć “Pijalnia Wódki i Piwa”, resturacje “The Mexican” czy naleśnikarnie “Pankejk”. Grupa jest notowana na giełdzie od 2012 roku.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >