Niedziela handlowa wypada wyjątkowo rzadko
pexels
Autor Konrad Karpiuk - 26 Lipca 2020

Dzisiaj zrobisz zakupy, ale przygotuj się na trudności. Niedziele handlowe wyjątkowo rzadkie

Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. To oznacza, że Polacy, którzy będą chcieli zrobić zakupy w ostatnim dniu tygodnia, będą mieli problemy ze znalezieniem otwartego sklepu.

Zostały tylko trzy niedziele handlowe do końca 2020 roku, z czego najwcześniej doczekamy się takowej 30 sierpnia. W związku z tym do tego dnia w każdą niedzielę galerie handlowe i duże sieci dyskontów będą zamknięte. Pozostają jedynie trudniej dostępne i niekoniecznie równie korzystne cenowo alternatywy.

Dziś niedziela niehandlowa. Gdzie można zrobić zakupy?

W przypadku ustawy o ograniczeniu handlu znalazło się kilka wyjątków, dzięki którym nie jesteśmy całkowicie odcięci od sklepów w niedzielę. Pozostawiono otwarte lokale gastronomiczne, choć jeśli znajdują się one w centrum handlowym, jest wysokie prawdopodobieństwo, że są zamknięte wraz z całą galerią.

Do wyjątków należą także te lokale, które prowadzone są "we własnym imieniu i na własny rachunek", czyli to właściciel musi prowadzić sprzedaż. Ponadto wyjątek od ograniczenia handlu dotyczy także: stacji paliw, lodziarni, piekarni, cukierni, kwiaciarni, sklepów z pamiątkami i dewocjonaliami, sklepów z prasą i z biletami komunikacji miejskiej, sklepów z wyrobami tytoniowymi, placówek pocztowych, sklepów na dworcach (obsługujących podróżnych), stref wolnocłowych, czy portów lotniczych. Ponadto otwarte mogą być sklepy na terenie garnizonów, w jednostkach penitencjarnych, na terenach rolno-spożywczych rynków hurtowych, a także w skupach produktów rolniczych.

Najbliższa niedziela handlowa dopiero pod koniec sierpnia

Dzięki zasadom dotyczących wyjątków od ograniczenia handlu niektórym sieciom udało się działać także w niedziele niehandlowe. Przykładami są sklepy franczyzowe, takie jak Żabka czy Carrefour Express, które są legalnie otwarte i nie grozi im za to kara, ani sprawa sądowa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. We wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomoc

Do końca roku pozostały jedynie trzy niedziele handlowe. Najbliższa jest 30 sierpnia, kolejne dopiero 13 i 20 grudnia, co jest związane ze świętami Bożego Narodzenia i możliwością zrobienia przed nimi zakupów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News