BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Na siedzeniu przed komputerem można zarobić bardzo dużo pieniędzy, czyli zarobki graczy komputerowych

31 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

E-sport jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Wyprzedził pod względem oglądalności i generowanych pieniędzy wiele dyscyplin, chociaż wciąż jest daleko od wyprzedzenia sportów takich jak piłka nożna. O sukcesie e-sportu na

Na początku organizowano zawody w e-sporcie, aby promować gry komputerowe. Pula nagród była niewielka, ponieważ nie chciano pobierać dużych opłat wejściowych, a nie było możliwości czerpania pieniędzy z innych źródeł.

W dzisiejszych czasach organizatorzy takich wydarzeń mają więcej pieniędzy, aby tworzyć ogromne pule nagród. Wydarzenia takie jak Dreamhack zarabiają dziesiątki milionów dolarów, a tylko ułamek z tej kwoty, przeznaczają na nagrody dla samych graczy.

Najlepiej zarabiający e-sportowcy

Jak donosi esportmania.pl, najlepiej zarabiającym światowym zawodnikiem w Counter Strike jest Andreas „Xyp9x” Højsleth, który zarobił 1 461 522 dolarów. Numerem 1 w League of Legends jest “Faker” Lee Sang-hyeok - 1 213 853 dolarów. Zawodnikiem, który najwięcej zarobił w Starcraft jest Cho "Maru" Sung Choo. Na e-sporcie udało mu się zyskać 745 639 dolarów. Są to kwoty, jakie zainkasowali w 2018 roku.

Polscy e-sportowcy są nadal w tyle, jednak coraz lepiej radzą sobie w tej dziedzinie. Najlepiej zarabiającym polskim e-sportowcem jest Filip “NEO” Kubski. W poprzednim roku zebrał kwotę w wysokości 728 269 dolarów. Tuż za nim jest Wiktor “TaZ” Wojtas z kwotą 714 356 dolarów oraz Jarosław Jarząbkowski, pseudonim „pashaBiceps” z kwotą 623 805 dolarów. Wszyscy grają w Counter Strike: Global Offensive. Pięciu z dziesięciu najwięcej zarabiających e-sportowców to właśnie zawodnicy CS:GO.

Miejsca poza podium należą do takich zawodników jak:

4. Janusz “Snax” Pogorzelski - 610 616 $ (Counter Strike: Global Offensive)

5. Paweł “byali” Bieliński 570 741 $ (Counter Strike: Global Offensive)

6. Artur “Nerchio” Bloch - 368 365 & (StarCraft 2)

7. Michał “Nisha” jankowski - 304 656 $ (League of Legends)

8. Marcin “Jankos” Jankowski - 286 305 $ (DotA 2)

9. Damian “Furlan” Kisłowski - 224 041 $ (Counter Strike: Global Offensive)

10. Mikołaj “Elazer” Ogonowski - 215 647 $ (StarCraft 2)

W jaki sposób zarabia się na e-sporcie?

Istnieje kilka sposobów czerpania korzyści finansowych z e-sportu. Przede wszystkim są to wspomniane nagrody, które sięgają nawet 200 tys. dolarów. Jest to jednak kwota, która zazwyczaj przypada na całą drużynę. Niektórzy zawodnicy e-sportu otrzymują również regularne pensje. Większość z najlepszych zawodników prowadzi też swoje kanały na Youtube czy social mediach, z czego też czerpią korzyści finansowe. Dodatkowo są wspierani przez sponsorów.

Tagi:

zarobkie-sport

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Zakupy

Handel

Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta. Konieczność podawania ceny przed obniżką

Czytaj więcej >
pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >