NBP nie przejmie naszych pieniędzy
pixabay/gosiak1980
Autor Radosław Święcki - 14 Marca 2020

Banki pilnie ostrzegają swoich klientów. Możecie dostać bardzo niepokojącego smsa od oszustów

„Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się, aby zatrzymać 1000 zł” – komunikaty tej treści otrzymują klienci PKO BP. Bank ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują zamieszanie wokół koronawirusa w celu wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy.

Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się oszustów, którzy wykorzystają do niecnych celów obawy Polaków w związku z epidemią koronawirusa.

Owe obawy dotyczą m.in. środków pieniężnych obecnych na naszych kontach bankowych. Co i rusz pojawiają się (np. w mediach społecznościowych) doniesienia dotyczące możliwości zamknięcia banków, co powoduje, że coraz większa grupa Polaków decyduje się wypłacać zgromadzone środki.

W jednej grupie śmiertelność jest o wiele większa, lekarze szukają przyczyny. Nie tylko wiek ma znaczenieW jednej grupie śmiertelność jest o wiele większa, lekarze szukają przyczyny. Nie tylko wiek ma znaczenieCzytaj dalej

NPB nie przejmie naszych pieniędzy

Lęki konsumentów w tym zakresie wykorzystują oszuści.

- Przekażcie dalej i ostrzeżcie znajomych. Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki! – apel tej treści zamieścił na Facebooku PKO BP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Treść wiadomości sms, którą otrzymują klienci PKO BP brzmi następująco: „Informujemy iż zgodnie z specustawą dotyczącą koronawirusa, Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.

Bank wyjaśnia, że zamieszczony w wiadomości link kieruje do strony podstawionej przez przestępców. Oszuści chcą w ten sposób uzyskać dostęp do danych osobowych klientów PKO BP, co w konsekwencji może prowadzić do utraty przez nich środków zgromadzonych na rachunkach bankowych.

Apel PKO BP spotkał się ze znaczącym zainteresowaniem internautów obecnych na Facebooku, którzy zaczęli oznaczać znajomych w celu ostrzeżenia przed oszustami.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News