Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Na Okęciu będzie działał szpital tymczasowy
Joanna Leja
Joanna Leja 28.10.2021 02:00

Na Okęciu będzie działał szpital tymczasowy

pexels-pixabay-236380
Pexels

Na Okęciu powstanie szpital tymczasowy, swoją działalność rozpocznie w najbliższych dniach. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska, szpital przyjmie pierwszych pacjentów 1-2 listopada.

Szpital taki działał już w czasie poprzedniej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. – Liczba osób, które są przyjmowane do szpitali jest dość duża, także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały. Kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów – powiedział w Polsat News Kraska.

Pytany, czy planowane jest ponowne otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, Kraska powiedział, że "jeżeli będzie taka potrzeba". "Mam nadzieję, że nie - na Mazowszu także otwieramy oddziały w szpitalach stacjonarnych" - dodał.

Kraska ocenił także, że pacjenci z COVID-19 trafiają do szpitali w coraz gorszym stanie.

– To jest troszeczkę inne fala, niż poprzednie, ponieważ w poprzedniej fali ten okres od wystąpienia objawów, do trafienia pacjenta do szpitala, to było około dwóch tygodni. Teraz jest to 3-4 dni, nawet czasem krócej" - zauważył. Zaapelował, żeby w przypadku gorszego samopoczucia i objawów przeziębienia wykonać test na zarażenie SARS-Cov2. "Tutaj czas gra wielką rolę – dodał. Od dwóch dni w Polsce wykrywanych jest więcej niż 8 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby.